matematykaszkolna.pl
Klaudyynkaa: Witam wszystkich i proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania. Dana jest prosta y=3x−5 i punkt P=(2;4) . Wyznacz równanie prostej przechodzącej przez punka P. a) równoległej do tej prostej
9 paź 19:41
Jakub: Zadania umieszczaj na forum zadankowym. Link po lewej stronie w menu. Tam jest więcej ludzi, którzy chętnie pomagają.
12 paź 12:58
kanaka: przydało by się coś o worach ogólnych( a donich są inne wzory na prostopadłe i równoległe ) oraz obliczanie długości odcinka prostej określonej 2 punktami oraz odległości punktu od prostej
9 gru 21:54
Jakub: Jak masz proste określone wzorami ogólnymi, to zawsze możesz przekształcić je do postaci kierunkowej. Wzór na odległość dwóch punktów od siebie masz na tej stronie 1248. Wzór na odległość punktu od prostej jest na tej stronie 1249
10 gru 15:29
Marta: Ja chcę napisać,że wspaniały z pana człowiek : D Siedzę i się uczę , podziwiam emotka
21 sty 21:15
Łukasz: strona ogólnie dobra jednak dla osób na poziomie rozszerzonym jest średnio pomocna, prezentowane tutaj zadania są zdecydowanie za proste, przydało by się więcej zadań z poziomu rozszerzonego, m. in równania , nierówności z parametrem i wiele wiele innych.
24 kwi 23:58
Mid: jestem na rozszerzeniu z matematyki i przed każdym sprawdzianem rozwiązuję sobie zadanka i uczę się z tej strony i z większości sprawdzianów lecą trójki... zobaczymy jak będzie z f−cja liniowa.
25 maj 17:20
mac: Planowane są jakieś zadania z parametrem m? Np. liczone wyznacznikami(układy równań) lub równania i nierówności?emotka
31 maj 14:41
Jakub: Zadania z parametrem − to jest dobry pomysł na nową stronę.
31 maj 17:38
Dorota : funkcja f określona wzorem f(x)=−2x+4 x∊R , wiadomo, że wykres funkcji liniowej g jest prostopadły do wykresu funkcji f i przechodzi przez punkt (2,0).
31 maj 20:45
mac: f(x)=−2x+4 x∊R, skoro g(x) jest prostopadła czyli współczynnik a będzie miała g(x)=12x + b, następnie 0=12*2 + b −> 0=1+b −> b=−1, czyli wzór funkcji g(x)=12x − 1
31 maj 22:18
kylbeer: Duże poszanowanie dla Pana za stworzenie tej strony. Jest bardzo pomocna i w każdej chwili można zajrzeć i się wszystkiego dowiedzieć od podstaw. Pozdrawiam
18 cze 01:25
Ollus: Nie wiem o co chodzi w tej stronie
7 lis 15:37
monika: wykresem funkcji liniowej jest prosta przechodząca przez punkt A(−2,3) Funkcja ta przyjmuje wartości dodatnie dla argumentów mniejszych od 2 oraz ujemne dla argumentów wiekszych od 2, podaj wzór tej funkcji ... bardzo prosze o pomoc ....
1 gru 16:07
Jakub: Napisz to zadania na forum zadankowym.
2 gru 01:42
DSJ4: gdzie jest funkcja przedziałami liniowa?
23 sty 10:51
pr: przygotowuje sie teraz do matury i ta strona jest bardzo przydatna nawet niezbedna
23 sty 23:06
macius: Jest w tym dziale opisany temat "Równanie prostej na płaszczyźnie"? emotka
9 lut 01:08
Suchy: siemka, jesli mam takie cos y = 3x −1 i mam taki sobie punkcik S = (1, − 2) i musze obliczyc
 Ax + By + C 
jego odleglosc do prostej, to domyslam sie ze mam uzyc tego wzoru

 A2+B2 
tylko jedna sprawa jesli y = 3x −1 A=3 B=(−1) to jak znalesc C wielki wodzu pomocy
15 lut 15:38
Suchy: juz to rozkminilem hehehe dzieki za ta stronke emotka
16 lut 15:23
mika: strona jest genialna po prostu
14 kwi 20:48
mika:
14 kwi 20:48
oktavius: rysunekjaki jest wzór na styczną do okręgu przechodzącą przez punkt P ∉ okręgu? O(x1;y1) P(x2;y2)
7 maj 16:57
ebi: co to jest macierz? bo tu są wyznaczniki, a to jest z macierzy...
7 maj 17:03
Gustlik: Moje "poprawki" do programu z tego działu: podstawy rozszerzenia studia funkcja liniowa: wykres, definicja, współczynnik kierunkowy, rosnąca, malejąca, stała, punkty przecięcia z osią x, y równanie prostej przechodzącej przez dwa punkty proste równoległe i prostopadłe funkcja liniowa z parametrem m równanie oznaczone, równanie sprzeczne, równanie nieoznaczone nierówności liniowe zadania tekstowe prowadzące do równań z jedną niewiadomą układ równań oznaczony, sprzeczny, nieoznaczony rozwiązywanie układu równań metodą podstawiania rozwiązywanie układu równań metodą przeciwnych współczynników rozwiązywanie układu równań metodą wyznaczników zadania tekstowe prowadzące do układu równań z dwiema niewiadomymi
10 sie 01:29
Luko7269: Super stronka emotka Polecam emotka
13 lis 20:15
f: sa
21 lis 13:41
Łorsulak T.: Słaba strona...
13 sty 08:37
re...: nie zdam − ranyemotka((((((((((((((((
16 sty 19:15
Karolina: świetna strona emotka
18 lut 12:14
Arek: super stronka
11 mar 21:49
marcinKOX: jest tutaj stronka na temat układy równań liniowych metodą graficzną ?
22 mar 20:17
Jakub: Nie ma. Metoda graficzna jest jednak prosta. Rysujesz dwa wykresy funkcji i patrzysz w jakich punktach się przecięły. Współrzędne tych punktów to rozwiązanie układu równań.
23 mar 18:00
kkkasiula: Ta strona jest bardzo dobra, a patrząc na matury rozszerzone i zadania na nich można ją napisać po tej stronie tak na 60% myślę spokojnie, a jak ktoś porobi jeszcze jakieś arkusze i zbiorek np podkowy matematyka rozszerzona spokojnie sobie da rade na rozszerzonej maturze
7 kwi 18:38
kkkasiula: mam taką nadzieje bo ja w sumie tyle robiła
7 kwi 18:42
kkkasiula: *robiłam
7 kwi 18:42
Seba: Świetna strona, bardzo pomaga w nauce.
16 kwi 18:15
Monika: Proszę o zrobienie tego zadania z wyjaśnieniem Jacht znajdujący się w odległości 10 mil morskich od portu płynął w jego kierunku z szybkością 8 węzłów. Po półgodzinie wiatr ucichł i szybkość jachtu spadła o połowę. a) O ile szybciej jacht dotarłby do portu, gdyby cały czas płynął ze stałą szybkością 8 węzłó? b) Naszkicuj wykres przedstawiający zmiany odległości jachtu od portu w zależnoći od czasu, jeśli jacht będący 10 mil morskich od portu płynał w jego kierunku przez godzinę z szybkością 2 węzłów, a następnie jego szybkość wzrosła do 6 węzłów?. Po jakim czasie jacht dotarł do portu? 1 węzeł= 1 mila morska/ godź. Dła ułatwienia zadanie jest w podeczniku Matematyka, Wydawnictwo Nowa Era. Poziom podstawowy. Str.152
18 kwi 19:06
Cerberus: Zgłaszam brak równań liniowych z parametrememotka
29 kwi 14:27
Leszek: Brakuje też układów nierówności
3 lip 22:04
lili: nie ma proporcionalnosci prostej ale i tak strona jest supeeer
4 wrz 19:58
edudamarek@gmail.com: http://matfiz24.pl Jeśli ktoś nadal ma problemy z funkcją liniową, własnościami funkcji, rysowaniem wykresu, szukaniem miejsca zerowego, dziedziny, przeciwdziedziny to zapraszam do niebieskiego linku− mnóstwo tłumaczeń matematycznym w formie VIDEO za darmo. Pozdrawiam.
14 sty 07:16
maria: rozwiąż nierówność i zaznacz na osi i zapisz w rachunku zbiorów −2/3x−5 ≤ 3/5x+3
27 sty 15:31
maria: naszkicuj wykres funkcji y= I 2X+3 I
27 sty 15:33
maria: rozwiąż nierówność I X+1I < 2
27 sty 15:35
Paulina: Witam, potrzebuje tutaj znaleźć liczby rzeczywiste.. nie ma czy tylko ja nie mogę znaleźć . ?
27 lut 18:00
LUK: Dodatkowy wzór który się może przydać a nie widziałem go w tym dziale a=y2−y1/x2−x1
7 mar 15:45
Majk : Sprawdzi mi ktoś a emotka i pomoże jak się oblicza przez ułamek Miejsce zerowe wyznaczyć zbiór wartości i dziedzinę a)f(x)=4x+16 0=4x+16 −4x=16/:(−4x) x=4 B)f(x)=x+7/x−4 0=x+7/x−4 x+7/x−4 c)f(x)=5−6x/25−x2 d)f(x)=pierwiastek 8x+2
13 cze 17:37
sdgsdg: p(3) p(5)
8 mar 12:25
lukasz:
2 kwi 18:52
lukasz: wyznacz równanie prostej prostopadłej do wykresu tej funkcji i przechodzącej przez punkt(−4,3) f(x)=−4(m+3)x−2
2 kwi 18:56
Kuba: haha, a tak się składa, że metodę wyznacznikową mieliśmy w liceum i bardzo nam się przyda do matury rozszerzonej
6 paź 18:13
Jarek: zapraszamy na https://dobrykorepetytor.pl − Znajdziesz tam bazę kursów wideo (również z matematyki)
8 kwi 09:44