matematykaszkolna.pl
X X: Średnia arytmetyczna dziesięciu liczb x, 3, 1, 4, 1, 5, 1, 4, 1, 5 jest równa 3. Ustal liczbę x
21 kwi 14:43
ite: najlepiej skorzystać ze wzoru podanego tutaj: https://matematykaszkolna.pl/strona/1026.html
21 kwi 14:51
25 kwi 15:23
an: Nie chcę się zbytnio wtrącać, ale czy któryś z działających tu nauczycieli, nie potrafiłby wyjaśnić uczniowi pytającemu tego wydaje mi się prostego zagadnienia w taki sposób, aby je zrozumiał.
25 kwi 16:37
: pod warunkiem, że X nie robi sobie jaj
25 kwi 18:46
an: Jest tu więcej takich, pokażcie, że nie tylko potraficie rozwiązywać zadania, ale także uczyć.
26 kwi 09:56
ite: an użytkownicy robią sobie tutaj ostatnio coś pomiędzy parkiem rozrywki (wesołym miasteczkiem?) a głuchym telefonem. Bo jak inaczej nazwać wstawianie po raz dwunasty zadania o strukturze wydatków gospodarstw domowych, czy wyrażanie zdziwienia, że zbiór {1, 2 , x+1} nie składa się z czterech elementów? W żadnym z tych zadań nie było prośby o wytłumaczenie zagadnienia, więc nie ma potrzeby, żeby się wkręcać w takie "zabawy" i narzucać z tłumaczeniami, na które zajmują czas. A nauczyciele, którzy tworzą to forum świetnie tłumaczą i wiele osób (nie tylko ja) nauczyło się dzięki nim naprawdę eleganckich rozwiązań.
27 kwi 10:00
Nico: Dziękuję, to dla mnie ważna informacja. Chociaż teraz mam bardziej priorytetowe zadania. Takie narzędzia są niezwykle przydatne w dzisiejszym świecie. Staram się również wybrać najlepszych do przygotowania projektu. Odkryłem zdjęcia żółwi, aby zbudować serię prezentacji o tematyce przyrodniczej https://pl.depositphotos.com/stock-photos/nagie-kobiety.html Korzystanie z takich zdjęć stockowych jest naprawdę przydatne, ponieważ ogromna ilość i różnorodność motywów pozwala wybrać dokładnie to, czego chcę.
1 maj 11:54