matematykaszkolna.pl
Linia lamamna nissan 2.0.TD: rysuneknarysowac linie lamana wiazana otwarta o 6 wierzcholkach ktorej boki maja oprocz wspolnych wierzcholkow n=1 ,2,3, 4,5 ,6 wspolnych punktow czy nalezy tu narysowac az 6 tych linni Co to jest linia lamana wiazana to wiem . czyli np dla n=1 byloby tak
1 cze 21:14
Saizou : na moje jest emotka
1 cze 21:20
nissan 2.0.TD: dziekuje Saizou dalej sobie juz z rysowaniem poradze. Teraz takie zdanko . Liczba przekatnych wielokata jest m razy wieksza od liczby jego bokow . Ile bokow ma ten wielokat . Wiemy ze naprostszym wielokatem ktory bedzie mial przekatna bedzie czworokat i kiedy rysowalem sobie ile przekatnych bedzie mial n−kat (rysowalem to dla 5 i 6 kata to mi wyszlo ze
 n(n−3) 
n−kat bedzie mial p=

ale jak podejsc do tego zadnka
 2 
1 cze 21:28
Saizou :
 n(n−3) 
mn=

 3 
3mn=n(n−3) 3m=n−3 3m+3=n 3(m+1)=n chyba tak
1 cze 21:35
nissan 2.0.TD: Wydaje mi sie ze tak bedzie emotka Idzie do notatek
1 cze 21:39
Lukas: aleś sobie nick dowalił
1 cze 21:42
nissan 2.0.TD: Takie mam autko emotka
1 cze 21:43
1 cze 21:45
nissan 2.0.TD: Lukas emotka pomino tego ze to jest fajne auto to nie zamienilbym za swoje . Dlaczego ? Nie lubie duzo elektroniki w aucie . A tam jest naprawde duzo Po drugie . samochodem w dieslu jezdzisz jak arystokrata (wolno i zawsze dojedziesz emotka
1 cze 21:51
Lukas: Ja lubię adrenalinę i szybką jazdę emotka
1 cze 21:52
nissan 2.0.TD: A teraz zabieramy sie za dalsze wiadomosci o figurach czyli : Odleglosc dwoch punktow . Suma i roznica dlugosci bokow trojkata . Odkladanie odcinka na polprostej. Odkladanie trojkata na plaszcyznie . Potem zadanka (ale bez pospiechu
1 cze 21:54
Saizou : najlepiej korzystać z tego w praktyce, a nie w teorii emotka
1 cze 22:05
nissan 2.0.TD: Ale teoria musi byc na poczatekemotka Zadanka mam na kocu kazdego paragrafu
1 cze 22:11
Saizou : najlepiej jednocześnie robić, to i to emotka
1 cze 22:11
Saizou : aw tamtym zadanku miało być przez 2, palec mi się omsknąłemotka
1 cze 22:12
nissan 2.0.TD: Zauwazylem to i poprawilem u siebieemotka
1 cze 22:16
Saizou : myślałem zapewne o 3 wierzchołkach do których nie idą przekątne
1 cze 22:17
nissan 2.0.TD: i tu juz sie zaczynaja zadnia z dowodami
1 cze 22:17
Saizou : to fajnie emotka takie są najlepsze xd najwięcej uczą xd
1 cze 22:20
nissan 2.0.TD: Chocby takie : Udowodnic twierdzenie : jesli punkt P jest punkten wewnetrzyn trojkata ABC to suma odleglosci punktu P o0d wierzcholkow trojkata ABC jest mniejsza od jego obwodu
1 cze 22:20
Lukas: rysunek |AB|<|AP|+|BP| |AC|<|AP|+|CP| |BC|<|CP|+|BP + |AB|+|AC|+|BC|<2(|AP|+|BP|+|CP|)
1 cze 22:26
nissan 2.0.TD: czyli na razie udowdniles ze obwod trojkata jest mniejszy od podwojonej sumy odledglosci punktu P od wierzcholkow
1 cze 22:35
Lukas: Podziel przez 2 to dostaniesz to co trzeba ?
1 cze 22:39
nissan 2.0.TD: Dobrze. Wroce pozniej do tego zadania jak bede robil pozostale emotka
1 cze 22:41
razor: Masz udowodnić że suma odległości punktów jest mniejsza od obwodu, narazie udowodniłeś że ta suma jest większa od połowy obwodu emotka
1 cze 22:42
zawodus: Chyba brak pomysłu emotka Druga nierówność wymaga uzasadnienia jeszcze jednego prostego faktu emotka
2 cze 09:19
nissan 2.0.TD: zawodusemotka czyli ?
2 cze 09:25
nissan 2.0.TD: spojrz rowniez tu https://matematykaszkolna.pl/forum/252272.html
2 cze 09:26
zawodus: Należy wiedzieć, że |AP|+|PB|<|AC|+|BC| i analogicznie pozostałe nierówności. Spróbuj to uzasadnić emotka
2 cze 09:44
nissan 2.0.TD: Dziekuje .emotka napisalem to zadanie (ale bede jeszce to powtarzal Wiem ze nalezy skorzytac z takiego pewnika > Kazda prosta przechodzaca przez wierzcholek trojkata i punkt lezacy wewnatrz tego trojkata przecina bok przeciwlegly w punkcie roznym od jego koncow .
2 cze 09:56
zawodus: Wystarczy nierówność trójkąta emotka
2 cze 15:52
5-latek: Albo ze dlugosc lamamnejAPBjest mniejsza od dlugosci lamamnej ACB (bo lamana ACB obejmuje lamana APB Teraz AP+PB<AC+BC AP+PC<AB+AC CP+PB<CB+AB i teraz dodawac ?
4 cze 11:25
5-latek: Oj chyba zle napisalem AP+CP<AB+BC BP+PC<AC+AB
4 cze 11:40
5-latek: Teraz muszse wyjechac wiec jesli napiszsesz to spojrze jak wroce (ma byc kasa za praceemotka
4 cze 11:54
5-latek: Jednak kasy nie bylo emotka MOze ktos jednak spojrzy i podpowie
4 cze 22:52
5-latek: Jesli dodam to stronami to bedzie AP+PB+AP+CP+BP+CP<AC+BC+AB+BC+AC+AB 2AP+2PB+2CP<2AC+2BC+2AB 2(AP+PB+CP)<2(AC+BC+AB)/:(2) AP+PB+CP<AC+BC+AB cnw. Mysle ze teraz jest OK.
4 cze 23:05
Mila: AP+PB<AC+BC AP+CP<AB+BC BP+PC<AC+AB I reszta dobrze.
5 cze 00:02
5-latek: dziekuje Ci bardzo .emotka Jeszce prosba . Mozesz zajrzec tutaj i podpowiedziec jak to ubrac w slowa (wypowiedz Saizou https://matematykaszkolna.pl/forum/252397.html. Bardzo przepraszam ze Cie tak mecze o tej porze emotka
5 cze 00:11
5 cze 00:12