matematykaszkolna.pl
Pola : kurcze przydałyby sie zadania do tego..emotka
22 kwi 09:47
Jakub: Możesz porobić zadania z podobieństwa trójkątów na stronie 1732. Trójkąt to też wielokąt.
23 kwi 18:13
Krusia: Czy mógłby mi ktoś pomóc z zadaniememotka kompletnie go nie rozumiem.a Egzamin tuż tuż Jego treść jest taka: Równoległobok ABCD ma długości 4 i 6. Prosta E,F odcina równoległobok AFDE podobny do równoległoboku ABCD. Znajdz długości odcinka AC. p:s czy moglibyście wyjaśnić mi na czym to zadanie polega? o co tu chodzi? z góry dziękuje
29 maj 16:02
Jakub: Zadania umieszczaj na forum zadankowym. Tam jest więcej ludzi chętnych do pomocy.
31 maj 16:14
leokadia: W tym miejscu przydałaby się informacja o relacji miedzy polami figur podobnych. Ni mniej ni więcej tylko:
 P' 

= k2.
 P 
6 sie 08:17
bogdan: no tez spodziewalem sie tej informacji tutaj. Pozdrawiam emotka
29 mar 23:50
Roma: Uważam, że na tej stronie mylnie podano obliczanie skali podobieństwa→ powinno być a' / a = ... = k
30 kwi 10:02
Jakub:
 a 
Wzór na stronie jest

= k.
 a' 
1 maj 01:38
Roma: Z reguły przez "prim" oznacza się obraz i dlatego właśnie ten wzór może być mylący.
2 maj 08:26
Andrzej: Ogólnie przydałaby się tutaj informacja dotycząca (tak jak mówi Leokadia) o polach i obwodach.
 P' 
P' = k2 * P −−−−−> k2 =

pole
 P 
 Obw' 
Obw' = k * Obw −−−−−> k =

obwód
 Obw 
25 lis 10:36
Lookie: W trójkątach "k" liczyło się a`/a a tutaj jest na odwrót tak powinno byc czy to jakis mały bląd? bo mi sie juz mieszA
26 kwi 12:20
Lookie: Ale to chyba nawet nie ma różnicy gdyż i tak wyjdzie to samo bo np. 1/3 to znaczy że trójkąt jest 3 razy mniejszy od tego drugiego a jak zrobimy na odwrót to wyjdzie 3 wiec drugi jest rzy razy mneijszy od pierwszego wiec to samoemotka heh ale mi sie pomieszalo:(
26 kwi 12:22
Jakub: Trójkąty masz na 517, a wielokąty na 514. Na obu stronach dzielisz długości boków pierwszej figury przez długości boków drugiej figury i masz skalę podobieństwa. Niestety są inne oznaczania. Na 517 z primami są litery oznaczające długości boków pierwszej figury, a na 514 drugiej. Chyba to zmienię.
27 kwi 16:19
Lookie: heh no troszke może się pomotaćemotka
27 kwi 20:44
revna: rysunekProsta KL jest równoległa do prostej MN oraz |KL|=3, |MN|=5, |KN|=8. Oblicz długość odcinka KO. Przepraszam za niedokładny rysunek. Chodzi mi wyłącznie o kolejność a mianowicie jak obliczyć skalę podobieństwa. Za pomoc dziękuje.
21 kwi 17:23
Jakub: Trójkąt LOK jest podobny to trójkąta ONM, a skala podobieństwa wynosi
 |MN| 5 
k =

=

 |KL| 3 
22 kwi 12:40