matematykaszkolna.pl
qwerty: czyli tematy kolorem brązowym i czarnym nie powinny się pojawić na maturze podstawowej tak?
1 maj 16:22
Jakub: Dokładnie. Tylko kolor zielony oznacza materiał z matury podstawowej.
1 maj 16:42
Ania7211: 1.Z cyfr:0,7,8,9 Julka tworzy trzycyfrowe kody, które będą otwierać hotelowe drzwi przy czym cyfry w kodzie mogą się powtarzać. Julka utworzyła już 20 takich kodów. Ile kodów może jeszcze utworzyć? 2.Trzy kobiety jadą windą pięciopiętrowego budynku. Każda z nich chce wysiąść na innym piętrze. Na ile sposobów mogą dokonać? 3. Rzucamy cztery razy kostką do gry. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że za każdym razem wypadnie ta sama liczba oczek? 4. Spośród liczb 1,2,3...60 wybieramy losowo jedną. Wykaż, że prawdopodobieństwo wyboru liczby podzielnej przez 2 lub 3 jest większe od 712
6 cze 01:07
Evaca: Przepraszam jest możliwość dodania następujących materiałów: Zdarzenie pewne i niemożliwe, zdarzenie przeciwne, obliczanie prawdopodobieństwa za pomocą drzewa probabilistycznego (stochastyczego) Bardzo mi na tym zależy.emotka
20 cze 23:24
Jakub: Zdarzenie pewne to zbiór wszystkich zdarzeń elementarnych (zbiór Ω zobacz 1017). Zdarzenie niemożliwe do zbiór pusty. Zdarzenie przeciwne do A, to zdarzenie zawierające wszystkie zdarzenia elementarne, które nie należą do A. Dodanie tych materiałów na stronę to praca na kilka godzin. Nie mam namyśli Ctr−c, Ctrl−v z wikipedii, tylko porządne sformatowanie tego tekstu matematycznego.
21 cze 17:50
IZABELA: rzycamy 4 razy moneta oblicz prawdopodobienstwo zdarzen A1−orzeł wypadnie co najmniej 1raz A2− −||− tyle samo razy co reszka A3− przynajmniej raz wypadnie reszka A4−orzeł wypanie co najmniej raz A5− orzeł nie wypaie ani razu A6− orzeł wypanie 2,3 lub 4 razy A7− wypaną same orły prosze o pomoc w rozwiazaniu?
23 paź 13:51
Aldi: W urnie jest 12 zielonych kul . Ilu kul czerwonych trzeba dorzucić , aby prawdopodobieństwo wylosowania kuli czrewonej było równe 0,4 . Proszę o dodanie takich przykładów są bardziej wyraziste .
9 lis 09:19
Jotto: Dziwne, że materiał zaznaczony na czarno to na studia, ja mam to na rozszerzeniu w 3kl liceumδ
16 lis 16:38
Gosia: Najlepsze jest to, że to co jest na czarno ja mam na podstawie xDD
30 sty 12:25
Ola: Pani Grażyna ma w portfelu tylko banknoty o nominałach 50zł i 100zł, przy czym liczba banknotów 50zł jest o 4 mniejsza od liczby banknotów 100zł. Mąż pani Grażyny przed wyjściem do sklepu zamierza wyjąć w sposób losowy jeden banknot. Prawdopodobieństwo, że wyjmie 100zł jest równe 0,75. Jaka kwota znajduję się w portfelu pani Grażyny.
2 lut 19:57
Jakub: Napisz to zadanie na forum zadankowym.
2 lut 22:22
Izabela: Witam! Bardzo proszę o pomoc z zadaniami z działu prawdopodobieństwo... Te zadania powinnam mieć rozwiązane na wczorajemotka są one na forum... Będę bardzo wdzięcznaemotka
3 lut 19:41
ania:
19 mar 23:00
.: nie ma tu nic na temat rysowania drzewek ,zadań z drzewkami itd ?emotka Kiedyś (chyba nie jestem pewny) widziałem że były zadanka z tym schematem na forum.
3 kwi 14:15
lentek: Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że żadni dwaj mieszkańcy tego samego domu nie stoją w kolejce obok siebie. Wiadomo, że w kolejce stoi 6 osób − po dwóch mieszkańców z każdego z trzech domów
12 kwi 23:03
Hela: ja tylko chcialabym wiedziec czy jak np w poleceniu jest, ze losuje kule i odkladam jedna i losuje druga to wtedy omega sie zmniejsza? np byla omega 36, a jak odkladam to jest 30?
1 maj 11:51
zuz: To jest strona poświęcona jedynie licealistom? to co jest na studiach nie pokrywa się z tym co jest na czarno?
5 sie 18:08
Jakub: Student też znajdzie na tej stronie coś dla siebie. Jednak tylko "coś", a nie wszystko co potrzebuje.
7 sie 15:43
Gustlik: Moje "poprawki" − tak powinien wyglądać program nauczania z tego działu: podstawy rozszerzenia studia pojęcia podstawowe prawdopodobieństwa: doświadczenie losowe, zdarzenie elementarne, zdarzenie losowe aksjomatyczna definicja prawdopodobieństwa i jego własności klasyczna definicja prawdopodobieństwa prawdopodobieństwo warunkowe niezależność zdarzeń prawdopodobieństwo całkowite schemat Bernoulliego, wzór na liczbę sukcesów
10 sie 02:06
iza: potrzebuje pomocy nie wiem jak to zrobic
 (n+1)!−n! 
a)

 (n−1)! 
 (n+1)!(n−1)! 
b)

 (n!)2 
z góry dziękuję emotka
8 wrz 15:24
Jakub: Zadania zamieszczaj na https://matematykaszkolna.pl/forum
8 wrz 15:28
jj: rysunek
15 paź 19:44
mtf: te 4 tematy które oznaczyłeś jako materiał ze studiów powinieneś zmienić na maturę rozszerzoną bo jest to w liceum w klasach z rozszerzoną matmą Zajebista strona , Dzięki Ci za nią . pozdro !
16 paź 17:21
Darcia: Zadanie 1 Gracz rzuca 2 razy kostką .Jeżeli wyniki są identyczne, to do sumy wyrzuconych oczek bankier dopłaca 5 zł, jeżeli wyniki są różne i wśród nich jedynka, to bankier płaci 3 zł.W pozostałych przypadkach grający wypłaca sumę wyrzuconych oczek.Z jakim prawdopodobieństwem w jednej grze gracz: a)wygra maksymalna kwotę c)wygra 9 zł b)wygra 6 zł d)przegra? Zadanie 2 Rzucamy trzy razy kostką do gry. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia, że suma liczby oczek wyrzuconych w pierwszym i drugim rzucie jest mniejsze od liczby oczek wyrzuconych w trzecim rzucie. Zadanie 3 W pudełku jest 10 kul oznaczonych cyframi 0,1,......,8,9. Wyjmujemy losowo jedną kulę, zapisujemy jej numer i wrzucamy z powrotem do pudełka.Czynności te powtarzamy trzy razy, tworząc liczby, przy czym przyjmujemy ,że pierwsza wylosowana cyfra jest cyfrą setek, druga cyfrą dziesiątek, a trzecia cyfrą jedności. Oblicz prawdopodobieństwo tego że otrzymamy: a)liczbę dwucyfrową b)liczbę większą od 653 i mniejszą od 921, c) wielokrotność liczby 10. Zadanie 4 Rzucamy 15 kostkami i 4 monetami.Oblicz prawdopodobieństwo tego , ze wypadną tylko szóstki i reszki. Zadanie 5 Trzy osoby rzucają kostką sześcienną. Oblicz prawdopodobieństwo tego ,że co najmniej dwie z nich otrzymały taki sam wynik.
18 paź 17:38
papatasdf: http://www.fuw.edu.pl/~rjn/ASD/cwicz_03_warunkowe.pdf − 1 ,2,3 , 6,7,8,9, ! prosze o pomoc z zadaniami z linku!
26 lis 16:19
humanistka: miśki, zadania piszcie na forum zadankowym, to jest strona z komentarzami! emotka
28 lis 17:58
irek 4m: witam. mam takie zadania 1.z tali 52 kart losujemy piec kart. ile jest mozliwych wyników losowania aby otrzymac 2 asy i 3 króle? 2. Po podwórku chodziło 8 kogutów i 2 kury.Pies wpadł i pogonił dwa ptaki. oblicz prawdopodobienstwo ze były to kogót i kura. 3.W grupie 20 osób 7osób zna tylko jezyk angielski, 5 tylko jezyk niemiecki a 3 osoby znaja oba jezyki.Wybieramy losowa jedna osobe z tej grupy. oblicz prawdopodobienstwo ze osoba ta: a)zna tylko jezyk angielski b)zna tylko niemiecki c)niezna jezyka angielskiego. prosze o szybko odpowiedz jesli to mozliwe bo na jutro musze zrobic
2 lut 15:44
agnes19: Proszę o pomoc nie mam pojęcia jak to ruszyć... Wśród 20 jednakowych części do pewnej maszyny są 2 części z nieznaczną wadą. Spośród tych 20 części wybieramy losowo próbkę złożoną z 5 sztuk. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia: a) żadna część w próbce nie ma wady b) dokładnie jedna część w próbce jest wadliwa.
8 lut 17:37
kasiula: owszem nauczyciele przerabiają z nami te dodatkowe materiały ale cke ich nie wymaga na maturze!
1 mar 18:55
Weźcie się do roboty!: Ludzie którzy wrzucają tu zadania powinni zacząć czytać ze zrozumieniem bo inaczej to głównym zmartwieniem będzie matura z polskiego a nie matematyka.
5 mar 23:49
Pala: Kamil kolekcjonuje płyty z muzyką. Ma już 35 płyt z muzyką klasyczną, 20 płyt z muzyką rockową i 12 płyt z muzyką country. Oblicz prawdopodobieństwo tego, że wybrana płyta jest z muzyką klasyczną.
23 mar 14:58
ADI: zAL
29 mar 19:32
Idea: Nic z tego nie rozumiem?, jak się za to zabrać, czy jest jakiś sposób aby się tego nauczyć.
31 mar 17:22
karolina: Zad 1 rzut dwukrotny kostką sześcienną. podaj prawdopodobieństwo wyrzucenia... np. na obu kostkach takiej samej liczby oczek Zadanie 2 Oblicz ile liczb czterocyfrowych można ułożyć o powtarzających się cyfrach jeżeli liczba dziesiatek ma być liczbą . prosze o szybka odpowiedz
11 kwi 09:25
karolina: Zad 1 rzut dwukrotny kostką sześcienną. podaj prawdopodobieństwo wyrzucenia... np. na obu kostkach takiej samej liczby oczek Zadanie 2 Oblicz ile liczb czterocyfrowych można ułożyć o powtarzających się cyfrach jeżeli liczba dziesiatek ma być liczbą parzysta\ nieparzysta
11 kwi 09:26
anecik3: witam, mam zawsze problem z wyróżnieniem liczb np: liczby nie mniejsze od 8 z przedziału <0,10> ? jak to rozróżniać? podajcie proszę inne przykłady.
17 kwi 13:48
Yay: skup się na wyrazie "mniejsze" lub "większe". Gdy dają słowo "nie większe" oznacza to przeciwieństwo (odwrotność) wiekszego czyli mniejsze wraz z daną liczbą
17 kwi 19:08
pola: KTO POMOZE? ZADANIE 1 Z 20 osobowej klasy w której jest 9 chłopców wybieramy 3 osobową delegację. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zostanie wybrany dokładnie jeden chłopiec? ZADANIE2 Z talii 52 kart losujemy 13 kart. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wśród wylosowanych kart będzie dokładnie 1 as? ZADANIE3 Rzucamy 3 razy monetą. Jakie jest prawdopodobieństwo zdarzenia, że reszka wypadnie co najmniej raz? ZADANIE4 Na półce ustawiamy 7 tomowe dzieło. Jakie jest prawdopodobieństwo, że tomy 1 i 3 będą stały obok siebie?
17 kwi 20:38
anecik3: Yay, dziękiemotka okazało się zbyt prosteemotka
17 kwi 22:15
www: y=−3x−1 i y=3x−1
25 kwi 12:21
mojszesz: Jutro maturka a o matmie wiem tyle ile ateista o Bogu... 30% − mission impossible Wish me good luck guys!
7 maj 21:57
sonia765432: Rzucamy 30 razy symetryczną monetą. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia, że otrzymamy siódmego orła w dwudziestym rzucie.
4 mar 22:06
magdalenam93: Zadanie 1. w urnie jest n kul, w tym 5czarnych. Wyznacz n tak aby prawdop. wylosowania 2 kul czarnych było równe dwie jedynaste. Zadanie 2. w urnie są 3 kule białe i n czarnych.Wyznacz n tak aby prawdop. wylosowania dwóch kul było mniejsze od jedna druga.
25 mar 16:37
iwa: W pewnym województwie ośmiocyfrowy numer telefonu zaczyna się od cyfry 7. Liczba różnych możliwych numerów telefonów w tym województwie wynosi: A. 10 do 8 B. 9*10 dp 7 C. 10 do 7 D. 9 do 7
9 kwi 23:05
student: Przydałby się jeszcze do tego tematu Wzór Bayesa emotka.
14 kwi 12:32
ja: czy na maturze rozszerzonej może się pojawić prawdopodobieństwo całkowite, warunkowe lub schemat bernoullego?
22 paź 20:21
Romek ania: ♥ kochasz mnie tak czy nie dasz mi jedną szance
16 lis 12:12
ala: w urnie jest 7 kul bazaltowych cztery drewniane i piec metalowych.losujemy kolejno ze zwracaniem dwie kule.jakie jest prawdopodobienstwo wylosowania dwoch kul wykonanych z tej samej substancji
3 lut 22:35
ala: rzucamy dwa sześcienną kostką do gry. oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia ze iloczyn liczby wyrzuconych oczek jest Wieksza od 3
3 lut 22:38
ala: rzucamy dwa sześcienną kostką do gry. oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia ze iloczyn liczby wyrzuconych oczek jest Wieksza od 3
3 lut 22:38
ala: rzucamy dwa sześcienną kostką do gry. oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia ze iloczyn liczby wyrzuconych oczek jest Wieksza od 3
3 lut 22:38
Kaśka: w urnie znajdują się kule−2białe 3 czarne i 5 zielonych. Losujemy 2 kule bez zwracania.Oblicz prawdopodobieństwo otrzymania: a) 2 kule białe b) 1białej
20 lut 07:40
Małgośka: POMOCY 1. W pojemniku jest 12 kul białych i 10 kul czarnych. Ile co najmniej kul białych należy włożyć do tego pojemnika, aby prawdopodobieństwo wylosowania kuli czarnej było mniejsze niż 0,3. ? 2. W pojemniku A jest 5 kul zielonych i 10 kul białych, a w pojemniku B jest 6 kul zielonych i 12 kul białych. Rzucamy kostka do gry. Jeżeli wyrzucimy "1" , to wybieramy kulę z pojemnika A, w przeciwnym wypadku wybieramy kulę z pojemnika B. Oblicz prawdopodobieństwo wylosowania kuli zielonej.
25 lut 20:15
Lax: Proszę o pomoc Zadaniem. rzucono 3 razy symetryczną kostką do gry. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia a na każdej kostce wypada inna liczba oczek i nie wypadnie 1.
4 mar 16:58
jula: ze zbioru liczb{1,2,3,4,5,6,7} losujemy bez zwracania dwie i tworzymy z lich liczbę dwucyfrową. jakie jest prawdopodobieństwo,że otrzymamy liczbę podzielna przez 6.
16 mar 18:11
Mateusz: Z przyjemnością poczytałbym na tej stronie o rozkładzie zmiennych losowych emotka
8 cze 15:47
Jakub: Ja też . Aby tylko pracowitość była proporcjonalna do marzeń i to z wysokim współczynnikiem proporcjonalności emotka
10 cze 18:26
3gim: Chciałabym powiedzieć, że prawdopodobieństwo obowiązuje na egzaminie gimnazjalnym, więc powinna się znaleźć dodatkowa pomarańczowa kropka. emotka
30 paź 19:52
Jakub: Dzięki, już poprawiłem.
9 lis 14:29
Pawel: Zad.1 Dane: P(B)=2/5 , P(A`)=1/3 , P(A(odwrócone U)B)=7/15 Oblicz: P(A), P(AUB) P((AUB)`) Zad.2 W urnie U1 są: 2 kule białe, 1 czarna, 1 czerwona W urnie U2 są: 2 kule białe, 2 czerwone Rzucamy kostką. Jeżeli wypadnie 6 oczek, to losujemy jedną kulę z U2, w przeciwnym wypadku z U1. Oblicz prawdopodobieństwo wylosowania kuli czerwonej. zad.3 Rzucamy 8 razy kostką. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzeń. A− za każdym razem wypadnie 6 oczek. B−za każdym razem wypadnie ta sama liczba oczek. C−co najwyżej 7 razy wypadnie 6 oczek. D−za każdym razem wypadnie inna liczba oczek. zad.4 W pudełku są: 3 kule białe, 4 czarne, 6 czerwonych. Wyciągamy jednocześnie 4 kule. Oblicz prawdopodobieństwo, że wśród wybranych kul będą: a) dokładnie 3 czerwone b)co najmniej 3 czerwone c)co najwyżej 3 czerwone zad.5 Rzucamy dwiema kostkami. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzeń. A − suma oczek jest równa 8 B − iloczyn oczek jest liczbą pierwszą.
11 lis 16:42
M.K.: Zadanie na prawdopodobienstwo. Bolek rzucil pięć razy symetryczna sześcienna kostka do gry. Otrzymał kolejno wyniki: 6,5,4,3,2. Jakie jest prawdopodobieństwo, że w szóstym rzucie wypadnie jedynka? Proszę o pomoc, pozdrawiam emotka
17 lut 16:39
student2: Urzędnik bankowy wie, ze 12% kredytobiorców hipotecznych traci prace i przestaje spłacac pożyczkę w ciągu pieciu lat. Wie te, ze 20% kredytobiorców hipotecznych traci prace w ciagu pieciu lat. Przy załoeniu, e kredytobiorca hipoteczny stracił prace, jakie jest prawdopodobienstwo, i przestanie spłacac pożyczke? Potrzebuję pomocy przy tym zadaniu ze statystykiemotka I z góry dziękuje
24 lut 11:39
goofy: O zdarzeniach A i B wiadomo, że P (B) = 0,6 , P(A ∪ B) = 0 ,9 oraz P (A ∖ B′) = 0,5 . Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A . Prosze o pomoc emotka
25 lis 16:26
studentka: A pet shop had 40 rabbits. 22 were male. The others were female. The shop sold 10 of the rabbits. The probability that a rabbit picked at random is male is now 1/2. How many female rabbits were sold?
5 sty 23:58
Jakub: x − sold male rabbits y − sold female rabbits x + y = 10
22 − x 1 

=

40 − 10 2 
Solve system of equations and you will get y which is sold female rabbits.
14 sty 12:31