matematykaszkolna.pl
pit: przydało by się jeszcze coś o drugich pochodnych
25 sty 21:38
Jakub: Z materiału ze studiów to by się wiele przydało...
25 sty 22:59
pit: rysunekno właśnie jakby był materiał ze studiów , strona zrobiła by furorę emotka
26 sty 14:14
on: prosimy o materiał ze studiów
18 kwi 13:55
panda3: rysunekNawet z płatnym dostepem bym wykupił opcję gdyby były szeregi zbieżności itd
19 kwi 17:51
student: Z rozszerzeniem o zakres z studiów ,to niezły pomysł .Twoja stronka dużo mi pomaga. Podpisuje się pod petycje.
9 maj 22:14
studencik: gdyby nie ta strona pochodne i calki bylyby w plecy a tak jestem do przodu szkoda ze nie ma pochodnych II stopnia:( moze kiedys beda ale i tak dzieki wielkie
18 maj 23:36
wujek bodzio: to fakt. Pochodne wielu zmiennych by sie przydaly.. emotka
18 maj 23:52
Marek: Nawet z płatnym dostępem, również bym wykupił
20 maj 16:08
wyzia: ta strona to rewelacja ale przydałby się rownież materiał ze studiów emotka
3 cze 11:52
el LOBO PL: zgadzam sie z wyzia fakt iz nie zostaja umieszczone wszystkie wzory to szczegól wkoncu wiekszosc z nas to matematycy a ja dzieki tej stronie zrozumialem wiele co pomogo mi rozkminiac trudniejsze przykłady stronka rewelacyjna umozliwia trenig z mozliwoscia sprawdzenia rozumowania w odpowiedziach Respect =)
9 cze 18:32
Arczi: jak by były całki podwójne i wiekszy zakres materiału spokojnie zapłacił bym za konto na waszej stronie zachęcamy do pracy
23 sie 10:50
Jakub: Dzięki za zachętę. Z czasem będzie coraz więcej.
23 sie 14:32
xyz: Czy pochodne naprawdę nie występują na maturze rozszerzonej?
2 lis 21:12
Jakub: Naprawdę. Sprawdź standardy maturalne.
2 lis 23:50
Matmetematyk: Mam prośbę, czy mógłbyś w najbliższym czasie wyjaśnić i dodać przykłady, jak stosować podstawienie Eulera ? Z góry dzięki emotka Pozdrawiam.
13 lis 00:14
Jankiel: o właśnie, o materiał ze studiów jeszcze jedna prośba. Zwłaszcza o pochodną funkcji złożonej emotka
7 gru 18:17
Jakub: O pochodnej funkcji złożonej masz na końcu 359 i dużo przykładów jak klikniesz "Zadania + Rozwiązania".
11 gru 00:49
radian: Chwała! Dzię−ku−je−my! Oby więcej tego typu materiałów... Co do standardów maturalnych to potwierdzam, teraz na matmie mało co jest, z roku na rok obcinają co się da Potem Ci którzy chcą/muszą bo studiują to nadrabiają a Ci co nie muszą wiedzą coooraz mniej.... Kiedyś całki były w ogólniaku i ludzie żyli.
18 sty 23:06
Carisa: Można by dodać całkę podwójną i niewłaściwą. emotka Strona naprawdę super, pokazuje jak krowie na rowie. I super, często można znaleźć już rozwiązania zakładające jakiś poziom zrozumienia, a tutaj można zacząć od zera.
9 lut 06:32
justi: dzięki tej stronie zdałam matmę UFFFFFFFFF <3
15 lut 14:00
Szymon: Prosimy o materiał ze studiów
22 lut 10:53
Radek: Może to jest właśnie pomysł? Płatna strona − full opcja, bezpłatna np tak jak to teraz wygląda lub bez materiału ze studiów lub coś w ten deseń.... Wtedy, Jakubie, opłacałoby Ci się włożyć w dodatkowy materiał więcej pracy − nie żeby teraz było źle, jest wspaniale, dzięki Tobie prawie zdałem całki i pochodne emotka Ale jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a z płatnego serwisu mógłbyś mieć spore korzyści
27 lut 13:33
ula: a ja to bym chciała żeby tu równania różniczkowe sie znalazły bo pocodne calki itd badzo fajnie wytłumaczone ale brakuje tych różniczek liniowych,jedenj zmiennej i jednorodnych .
17 mar 11:50
sanDrii: jesli ktos bylby uprzejmy mi pomoc, to bede wdzieczna emotka mianowicie: oblicz za pomoca reguly De l'Hospitala: limx+ ln(x)1/x no wiec liczylam w ten sposob: limx+ ln(x)1/x = limx+ 1x lnx = limx+ lnxx = limx+ nastepnie wyliczylam pochodna licznika i mianownika, po podstawieniu wygladalo to tak: limx+ 1x = 0 w odpowiedziach jest, ze lim powinno wyjsc 1...
18 mar 02:29
Justi: oblicz pochodną y=ln(sinx)
29 mar 21:01
osiem1984: Bardzo fajna strona. Jestem nauczycielem akademickim, ale zaglądam tu często i znajduje ciekawe przykłady dla swoich studentów. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
9 cze 01:30
kolo: bardzo przydały by się materiały ze studiów ale i tak jest super
9 cze 21:05
math: rysunekco oznaczają ∫∫f(x)dx) ∫∫∫f(x)dx i takie z kółkami (rysunek)
22 cze 19:21
MC: BARDZO DOBRA STRONA
8 sie 21:01
Gustlik: Moje "poprawki" − tak powinien wyglądać program nauczania z tego działu: podstawy rozszerzenia studia pochodna funkcji pochodna funkcji − definicja pochodna funkcji − wzory styczna do krzywej, równanie stycznej badanie monotoniczności funkcji za pomocą pochodnej ekstrema funkcji i ich wyznaczanie za pomocą pochodnej zadania optymalizacyjne liczone za pomocą pochodnej funkcji całkowanie funkcji całki − wzory i zadania całkowanie przez części całkowanie przez podstawianie (zamianę zmiennych) całkowanie funkcji wymiernych
10 sie 01:48
math: czekam na odpowiedż!
14 sie 19:16
Jakub: Całka po krzywej zamkniętej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ca%C5%82ka_krzywoliniowa
15 sie 17:25
math: dziękuje.
22 wrz 19:46
pięta:(: prosze o pomoc.. pochodna: a) 3x2− 4x+2 b) ulamek x2 nad 2 i dodac e. c) ex+π d) pierwiastek 3 stopnia z x. dziekuje...:(
8 lis 09:18
Tomasz: Dziękuję Panu za wszystkie materiały na stronie, przez szkołę średnią aż do dziś cały czas korzystam z tego materiału, bardzo mi Pan pomaga Na studiach zaczęły mi się pochodne, jak znalazł, jeszcze raz dzięki! emotka
19 lis 14:06
lena: Wielkie podziękowania dla Pana Jakuba....stronka jest bardzo przydatna i pomocna w matematyce na studiach...... zwłaszcza dla humanisty 'zmagającego się' z politechniką...... jeszcze raz wielkie dzięki...pozdrowienia dla wszystkich osób korzystających ze strony emotka
1 gru 12:29
Ania: dzięki emotka bardzo przydatna strona
10 gru 12:51
szczery: mowicie o materiale ze studiow........no nie wiem co wy macie,ale na moich to jest nic nie warte.chyba,ze dostalem sie po to zeby nie zdac powinny byc trudne przyklady ,bo dla takich nie warto.ci dla ktorych o jest akurat sa chyba na kierunkach dla malo kumatych.DZIEKUJE
16 gru 13:41
polsl: Przykłady są dobre żeby ogarnąć mniej więcej o co chodzi z pochodnymi, ale przydało by się więcej trudnych przykładów...
27 gru 13:46
kasias: Prosze WAS o pomoc w obliczeniu pochodnej 5sin(pi*t/2)
2 sty 19:20
Karol: Jakubie! Mógłbym Ci mówić nawet zbawco bo dzięki Tobie zdałem maturę z matmy bez wiekszego wysiłku, siedząc tylko parę godzin na tej stronie emotka Ale teraz "przez Ciebie" jestem na politechnice i już nie jest tak kolorowo emotka Widzę ze są tutaj już całki więc mogę śmiało powiedzieć że je już mam z głowy ale prosiłbym teraz o macierze i wyznaczniki, parę przykładów napewno pomogłoby mi to zrozumiec bo na wikipedii juz wyczytałem wszystko a teraz brakuje mi Twoich zadań emotka Pozdrawiam
5 sty 23:26
Jakub: Dzięki za dobre słowa. Niestety czasu nie starcza na wszystko.
7 sty 23:05
Dawid: Wiam , dzięki za wszstko, za strone i za chęci, naprawde to pomaga. Chciałbym zarazem prosić o jakiś przykład z wyznaczeniem wypukłości funkci. Jeśli nie da rady to ok rozumiem i tak wiele zawdzięczam tej stronie, pozdrawiam...
19 sty 21:31
Jakub: Postaram się w przyszłości dodać, ale wypukłość funkcji jest to materiał ze studiów, więc ma mniejszy priorytet niż materiał z liceum. Szczególnie teraz, gdy matury się zbliżają.
20 sty 15:05
El studento : Przydałyby się jeszcze równania różniczkowe emotka
22 sty 18:18
Martyna studentka: kocham Jakuba i tą stronę! Przydałoby się więcej materiału ze studiówemotka
26 sty 15:29
wojtek: strona jest zajebista bo jest darmowa. dla tych co maja kase i chca okazac wdziecznosc powinien byc button "dobrowolna dotacja" emotka na piwo bym dal emotka
14 lut 17:10
artur:
 1 

dx = mam problem z tym minusem bo jak −12(w mianowniku) nie równa się −1 co z tym
 x2−1 
 dx 1 x−a 
zrobić oczywiście korzystam ∫

=

ln|

|+C
 x2−a2 2a x+a 
Czy obrałem dobre myślenie i jak dalej zrobić takie zadanie ?
11 mar 14:52
Jakub: Zgadza się. Jak masz x2 − a2 w mianowniku, to najlepiej skorzystać ze wzoru, który napisałeś.
13 mar 14:27
oki: ∫x3(x2−1)7dx mam problem z taką całkąemotka
4 maj 21:55
Piotrek: jak zbadać zbieżność całki ograniczonej na przedziale (minus nieskończoność; 0) z x do potęgi −3? Szukam gdzieś w miarę prostego schematu badania zbieżności jakichkolwiek całek i nigdzie nie mogę znaleźć. Bardzo proszę o pomoc, gdyż od tego zależy, czy zdam teraz czy czeka mnie kampania wrześniowa...
11 cze 16:42
magg: Prosiłabym o pomoc w rozwiązaniu pochodnych: a) 2x tg7x b) ułamek: licznik log2x, mianownik 5x c) pierwiastek trzeciego stopnia, a pod pierwiastkiem: 1+cx Piszę w ten sposób, bo robiąc ułamek wszystko było niewyraźne. Z góry dziękuję i bardzo proszę o pomoc emotka
18 sie 23:09
Patryk: rysunekPanie Jakubie czy jeśli mam wykres y−masa,x−obiętość. to czy pochodna funkcji w punkcie odcietej x jest równa gęstości ?
4 paź 15:53
Jakub:
 m dm 
Tak. Można ze wzoru ρ =

przejść do wzoru ρ(m) =

, czyli gęstość jest pochodną
 V dV 
masy po objętości. Przydaje się to, gdy bryły mają nierównomierną gęstość. Przykładowo gęstość kuli (planety), która w środku jest jest bardzo duża, a wraz ze zbliżaniem do powierzchni maleje.
4 paź 22:05
Patryk: dzięki , na forum twierdzili ,ze się mylę
5 paź 16:42
Jakub: Daj linka, gdzie tak twierdzili.
5 paź 19:54
5 paź 21:06
Patryk: czyli oni się mylili ?
6 paź 14:04
Jakub: Moim zdaniem masz racje.
6 paź 21:32
proste całki:
 f(x) 
czy istnieje wzór na ∫

dx
 g(x) 
20 gru 13:06
Adek: hej mógłby mi ktoś pomóc z tym zadaniem,bardzo proszę: Oblicz pochodną funkcji: f(x)=ln(x+1x)
7 sty 22:13
sjk: mógłby ktoś zbadać funkcję f(x)=sinxsin3x ? szczególnie chodzi mi o przyrównanie pierwszej i drugiej pochodnej do zera bo ni do końca wychodzi
20 sty 14:05
martyna: Mam pytanie dotyczące macierzy, da radę obliczyc macierz 4x4 za pomocą skreślania? mam na myśli , skośne skreślanie liczb jak przy macierzy 3x3? a jak nie to jest jakiś inny łatwieszy sposób niż la place?
31 sty 22:17
Karolina: Pomoze ktos ? emotka
 dy 
1. Rozwiąż zadanie różniczkowe o zmiennej rozdzielonej:

=e−y cosx
 dx 
 du du 
2. Rozwiąż zadanie różniczkowe cząstkowe I rzędu(linowe): y

−x

=0
 du dy 
13 paź 00:09
Jakub: Napisz to zadanie na forum zadankowym.
13 paź 00:18
kamil ania: Siema. Kamil
29 gru 18:19
anulka: Oblicz całkę: ∫ e3x / 1+ e6x dx =
17 sty 11:15
anulka: wyznacz najmniejsza i najwieksza wartosc y= 1−4x zbadac czy funkcja jest monotoniczna w swojej dziedzinie y= 1+x w D <−2,0>
7 lut 18:06
olo: witam. jak moge rozpisac taki przyklad: 1/3x chce obliczyc z tego pochodna.. moge to zrobic przez wzor na dzielenie czy moge rozpiac i wyjdzie ((x)−1/3=−1/3(x)4/3
15 cze 14:48
ika: prosze o pomoc lim = sin 2x / ex − 1 x−>0
28 cze 14:37
x: lim sin2x/ex−1=2cos2x/ex=2/1=2 x−>0
12 lip 17:19
dd: Może by dodać całki oznaczone, same podstawy? Nie jest tego dużo, a mógłby pomóc wielu studentom.
12 lip 17:28
Mentor: Na maturze podstawowej nie ma teraz pochodnych? To niech zmienią nazwę liceów na licea ogólnokształcące specjalne, w skrócie LOS.
27 wrz 19:46
Kinga: Baaardzo dziękuję za Pana stronę, świetne przykłady, krok po kroku, każde kolokwium na 5!
10 maj 17:54
Maria: Zadanie ile jest m−c zerowych f(x)=x3 + 3x2 +kx + k w zależności od k lepiej zrobić dzieląc na dwie funkcje, x3 + 3x2 = −k(x+1). Narysować pierwszą, po prawej jest liniowa, rosnąca lub malejąca dla k<0 lub k>0 z miejscem zerowym − 1 i przecina pierwszą w trzech lub 1 punkcie. Dla k = 0 mamy dwa miejsca zerowe funkcji po lewej. Teraz się natknęłam na to zadanie, dlatego piszę.
20 cze 00:14