matematykaszkolna.pl
MAT: tam przy obliczaniu cos60 chyba jest błąd w drugiej linijce. Powinno być y zamiast H
7 lut 14:12
Jakub: Dzięki. Poprawiłem.
8 lut 20:42
aaaaaaaaaa: w tym zadaniu y=1/3 wysokości trójkąta, a w następnym zadaniu 2/3 wysokości.. próbuję właśnie zrobić i zrozumieć te zadania, ale jak zrobiłam sobie rysunki do tych dwóch zadań, to i w pierwszym i w drugim wyszło mi, że to jest 2/3 wysokości ... i nie widzę w ogóle różnicy pomiędzy tymi zadaniami ...
27 kwi 10:08
Jakub: Zobacz na trójkąt równoboczny i jego wysokości na stronie 856. Z wierzchołka wychodzi dłuższy odcinek o długości x i on na ma 23h. Do boku dochodzi krótszy odcinek o długości y i on ma 13h.
27 kwi 14:21
jula: Śwetna ta stronka, bardzo pomaga serdecznie dziękujęemotka Pozdrawiam
23 maj 21:13
Pat: Witam Czy jeśli jest to trójkąt prawidłowy i ma w podstawie trójkąt równ. a co za tym idzie jego boki to trójkąty równoramienne to kąt boku na jaki spada na podstawe czyli 60 stopni nie powinien byc taki sam dla boków przy podstawie scian a co za tym idzie sciana nie jest trójkątem równobocznym?
14 lis 20:24
Jakub: To jest ostrosłup prawidłowy, czyli ma w podstawie trójkąt równoboczny. Jego ściany boczne są trójkątami równoramiennymi. Kąt nachylenia ściany bocznej do podstawy czyli 60o nic tu nie zmienia. Ściany boczne dalej są trójkątami równoramiennymi.
14 lis 22:08
Pat: Tak, już wiem, źle sobie wyobraziłem kąt spadający na podstawę, sądziłem że kąt 60 zawiera się tylko w boku, w trójkącie równoramiennym i że z równoramiennego zrobi się równoboczny ale już wszystko jasne.
17 lis 17:42
zimny: skąd sie wzioło 4 przy obliczani pb? bo to jest 2x y ?
9 kwi 19:38
mariol: Dlaczego jak chcę wyliczyć y z Pitagorasa , a nie z cos 60, to wychodzi y=4
24 lis 19:50
mariol: Już wiem, moja głupota zapomniałam wyciągnąć pierwiastek emotka
24 lis 19:52
????????: Nie rozumiem zna ktoś prostszy sposób ?
8 sie 12:59