matematykaszkolna.pl
andrio1: zad 1 prosta l przechodzi przez początek układu wspolrzednych i przez punkt B=(8,12). Oblicz cosinus i tangens kąta nachylenia prostej k do osi x zad2 gdy promienie sloneczne padają na ziemie pod katem 35 stopni wierza rzuca cien dlugości 120m. oblicz wysokosc tej wierzy. zad3 korzystajac z danych w ponizszej tabeli oblicz obwod trojkata ktorego dwa katy maja miary 61 i 76 stopni a najdluzsza wysokość ma dl 20 cm α sinα cosα tgα ctgα 61stopni 0.875 0,485 1.804 0,554 76stopni 0,97 o.242 4,011 0,249 zad4 w trojkacie rownoramiennym boki maja dlugosc 5 cm 5cm i 6cm oblicz sinusy katow trojkata bardzo prosze mam to na jutroemotikonka
3 gru 15:23
andrio1: pomoze ktos prosze to pilne
3 gru 16:27
mati: ja nie wiem
3 gru 16:42
karloz: zajrzyj za jakiś czas - chętnie pomogę, ale teraz nie mam za bardzo czasu emotikonka
3 gru 16:48
andrio1: ok bede wdzieczny jak bys mi pomogl wpadne za jakis czas
3 gru 16:49
andrio1: to jeszcze jedno takie zadanko skonstruuj kąt ostry α wiedzac ze cosα=2/3
3 gru 16:50
andrio1: pomozcie blagam bardzo mi to potzrebne
3 gru 18:31
DawiDDD: zad 2 powstaje trójkąt o podstawie 120, wysokosc x (wysokosc wierzy) oraz przeciwprostokątna padajaca na podstawe pod kątem 35 stopni Zadanie mozna obliczyc z twierdzenia sinusów x/sin35 = 120/sin55 x=120sin35/sin55
3 gru 19:29
andrio1: aha dzieki za to a wiesz moze jeszcze jakies?
3 gru 19:32
andrio1: pomoze ktos prosze to wazne
3 gru 20:14
karloz: do 4 narysuj sobie trójkąt i poprowadź wysokość na podstawę otrzymasz dwa trójkąty prostokątne złączone przyprostokątną, w których będziesz miał dane: przeciwprostokątną = 5cm krótszą przyprostokątną równą = 3 cm z Tw Pitagorasa wyznaczysz sobie dłuższą przyprostokątną (wysokość trójkąta) i mając te trzy dane możesz spokojnie obliczać sinusy sinus kąta leżącego przy podstawie to stosunek wysokości do przeciwprostokątnej (albo do boku tego trójkąta - jak wolisz). Kąt przy wierzchołku proponuję wyznaczyć korzystając z ostatniego wzoru na 503. Najpierw oblicz pole trójkąta normalnie (masz wyznaczoną wysokość i podana podstawę), później wykorzystaj wzór: P = (1/2)a*a*sinα gdzie a - ramię trójkąta α - kat przy wierzchołku po przekształceniu masz sinα = (2P)/a2
3 gru 20:25
karloz: dla 1 wyznacz najpierw równanie tej prostej korzystając ze wzoru ogólnego (y= ax + b) oraz faktu, że masz podane dwa punkty, Ułóż układ równań emotikonka Co do tangensa to tu 1212 masz informacje jak się go "znajduje" dla równania prostej. Teraz - w trójkącie prostokątnym tg to stosunek przyprostokątnej leżącej przy kącie do przyprostokątnej leżącej naprzeciwko tego kąta. Korzystając z tej wiedzy wyznacz sobie przeciwprostokątną dla tego trójkąta (masz obie przyprostokątne właśnie z tg), po czym wykorzystując definicyjny wzór na cosinus kąta w trójkącie prostokątnym wyznacz sobie ten cosinus brzmi skomplikowanie, ale krok po kroku i da sie zrobić. zajrzę tu za godzinkę to jak coś daj znaćemotikonka
3 gru 20:31