matematykaszkolna.pl
Okręgi i odcinek Mu Zhuohua: rysunek Dane są okręgi o(A,r1) i o(B,r2) oraz odcinek długości d Znajdz wszystkie punkty z których każdy jest oddalony od obu okręgów o d Ile jest takich punktów ? Jest odpowiedz do zadania Punktów jest 0,1,2,3,,4,,5,6,7,8 lub nieskończenie wiele Nie wiem o co tutaj chodzi
29 wrz 23:52
ite: Sympatyczne ćwiczenie i dobry powód, żeby sięgać do geogebry. 1/ Masz dany odcinek długości d, jaką liczbą może być d? 2/ Rozwiązywane zadania zacznij od prostszego zagadnienia: − znajdź punkty oddalone o odległość d od punktu np. A, − od jakiegoś odcinka, − potem od jednego okręgu o(A,r1) [tutaj trzeba wziąć pod uwagę czy odcinek d jest dłuższy czy równy czy krótszy od promienia r1].
30 wrz 08:05
Susu: Dzien dobry ite Możesz pokazac to w tym programie jakby to miało wyglądać ? Dziękuje
30 wrz 14:53
wredulus_pospolitus: Chwila −−− to od obu okręgów ma być oddalony o dokładnie d Czyli będzie to środek okręgu stycznego do tychże dwóch okręgów (o ile istnieje możliwość skonstruowania takiego okręgu). Więc będziemy mieli: 0, 1 lub 2 takie okręgi (czyli także punkty) w zależności od długości odcinka 'd', odległości pomiędzy A i B, oraz promieniami r1 i r2
30 wrz 16:04
Susu: https://zapodaj.net/plik-dugei0HlM6 Zadanie 1.18 do 1.21 Przepraszam ale trudno mi to sobie wyobrazić
30 wrz 20:16
30 wrz 20:19
ite: 14:53 Geogebry proponuję użyć dopiero do szukania punktów równooddalonych od obu okręgów. Ja szukałam odpowiedzi bez niej i w takiej kolejności jak proponuję tutaj. Na początek znajdź punkty oddalone od pojedynczego punktu, odcinka i okręgu ← koniecznie z tymi 3 możliwościami, które wypisałam. 16:04 wredulusie moim zdaniem okręgi lub osobne punkty lub zbiór pusty. Jak 6−latek zacznie to zadanie rozwiązywać, to się okaże, czy dobrze to przewiduję.
30 wrz 20:19
Susu: Good dzięki za odszukanie tylko że ..... Ale poczytam i spróbuje to przynajmniej zacząć robić
30 wrz 20:24
ite: Spróbuj zacząć rozwiązywać od nowa, masz prawo po prawie 10 latach nie pamiętać.
30 wrz 21:55
Susu: Tak zrobię emotka Ale juz jutro bo dzisiaj jestem zmęczony .
30 wrz 22:11
ite: uda się rozwiązać : )
30 wrz 22:26
Susu: ite chyba łapie emotka
1 paź 01:04
Susu: Tak według mnie będą wygladac te 3 możliwości o których pisałaś https://zapodaj.net/plik-sY71oFavZE Potem zrobię rysunki już dla konkretnych okręgów i odcinka o długości d
1 paź 11:45
ite: 1/ Super, zbiór punktów leżących w odległości d (d>0) od punktu A, jest to okrąg o(A,d).
1 paź 14:30
ite: rysunek 2/ Szukamy zbioru punktów leżących odległości d (d>0) od odcinka AB czyli każdego punktu, nie tylko tego na końcu. Odległość punktu (np.Z) od odcinka, to długość najkrótszego odcinka łączącego ten punkt z jakimś punktem należącym do tego odcinka. Teraz spróbuj znaleźć wszystkie punkty odległe o d od odcinka AB.
1 paź 14:32
Susu: Dzień dobry emotka Na razie sobie to zostawię bo o 15 muszę wyjechać. Na pewno postaram się to zrobić dla satysfakcji Pozdrawiam emotka
1 paź 14:36
ite: rysunek 2/ Od końca odcinka A odległe o d są tylko punktu na zielonym półokręgu. Te na szarym leżą w odległościach od odcinka mniejszych niż d. Np. pkt E w odległości 0, bo należy do odcinka.
1 paź 14:39
ite: emotka
1 paź 16:16