funkcja wymierna
Bartek: https://matematykaszkolna.pl/strona/1485.html
Przepraszam, ale biorąc pod uwagę dzisiejszy kryzys euro i rekordowe ceny paliwa...tak się
zastanawiam, jakim cudem ilość litrów może być odwrotnie proporcjonalna do ceny. Przecież gdy
zatankuje 10 L, to płacę za 10 L a nie za 3 L (chyba, że jest jakaś promocja)
1 sty 21:58
Krzych: Jeżeli tankujesz zawsze za tą samą kwotę, dajmy na to za 100zł to przy cenie 1zł za litr
zatankujesz 100l zaś przy cenie 5zł za litr już tylko 20l. Czyli ilość litrów benzyny jest
odwrotnie proporcjonalna do ceny, bo im wyższa cena tym mniej benzyny i odwrotnie, rozumiesz?
1 sty 22:08
Mila:
Masz ustaloną kwotę do wydania na benzynę np. 300zł.
cena 1 litra ilość litrów
−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−
6 zl 50
12 zł x
−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−
x= (6∧ 50): 12
x=25
2 razy większa cena to 2 razy mniej kupiłeś benzyny.
1 sty 22:11
Mila: Do Krzycha:
Ile razy większa ....
1 sty 22:12
Bartek: tak tak tak tak tak

Łapie.
Dobry żart z tego wyszedł. Wiadomo, że jak większa cena, to mniej zatankuję
1 sty 22:13