matematykaszkolna.pl
Nika: Cześć, mam pytanie! emotka Czy odcinek łączący środki ramion trapezu dzieli ten trapez na dwa mniejsze o równych polach?
25 wrz 12:16
Jakub: Nie. Wychodzą dwa mniejsze trapezu, ale na pewno nie mają równych pól. Zresztą wystarczy narysować dowolny trapez i od razu widać.
26 wrz 00:48
Patysia: rysunekCześć emotka A... czy są może jakieś inne sposoby na obliczenie pola trapezu ? Np. z sin α.
15 lis 16:54
Chlor: Witam. Bardzo pomocne informacje. Strona świetna.
18 lis 18:49
Jakub: Z sinα możesz policzyć Patysia wysokość trapezu, a dalej już ze wzorów z poprzedniej strony.
9 sty 15:45
jan: świetna stronka polecam wszystkim
10 mar 19:06
Men: fajna strona polecam !?
17 lis 16:43
Kamilwit: Dodałbym : zależność średniej arytmetycznej podstaw. Jeśli trapez równoramienny to : (x−y): 2 gdzie x − dluzsza podstawa , y − krotsza , daje nam odcinek od poczatku, do wysokosci.
1 gru 17:35
michał: punkt s jest punktem przecięcia przekątnych równoległoboku efgh . skonstruuj ten równoległobok
22 gru 13:04
lala: jezuu nic nie pojmujee a jutro mam sprawdzian <Załamka>
9 sty 17:23
M.: Wszystko ładnie, zrozumiale, tylko przydałyby się może np. wzory na wysokość itp.
11 sty 22:30
ela: ta matma jest porąbana po co nam ona
2 lut 12:41
vvv:
17 mar 09:42
sd: no dokladnie w zyciu nam sie matma nie przyda. a na tescie gimnazjalnym i maturze pojawiaja sie strasznie trudne zadania
21 mar 12:19
lala: ej mam pytanie jak wygląda prostokąt zwykły plis na jutro slaby jestem z matmy jestes z 3 gim. tez wam dam z czegos
7 lis 20:45
janek: w trapezie o polu 120,przekatne dziela go na 4 trojkaty,oblicz pole kazdego z nich,wiedzac,ze stosunek dlugosci podstaw wynosi 1:3.
11 lis 10:52
Moderator Forum: Proszę innych, aby nie zaśmiecali komentarze bezsensownymi komentarzami. Pozdrowienia całą ekipa z Forum
28 sty 19:08
ARBUZIAG.: Dziękuję. ((:
7 maj 16:50
kleszcz: Czy jest jakiś wzór na przekątne trapezu? Jeśli nie ma to jak się je liczy?
24 sty 22:01
Jakub: Zbyt ogólne pytanie. Jest wiele trapezów (równoramienny, prostokątny) i w każdym można wyliczyć przekątne. Na ogół z twierdzenia Pitagorasa. Nie da się jednak podać jednego uniwersalnego sposobu na liczenie przekątnych wszystkich trapezów.
22 sie 17:22
kopa102: tego jeszcze w szkole nie było
27 lut 19:25
Luna: rysunekMam problem z jednym zadaniem pomoże ktoś? z góry dzięki Oblicz obwód trójkąta ABP Pls na już
14 gru 17:53
Jakub: @Luna Zobacz twierdzenie Talesa na 533 stronie.
2 lut 00:42