matematykaszkolna.pl
Mistrz: Hehe nawet o tym nie wiedziałem.
28 mar 15:25
smutass: noob
29 kwi 18:09
filip: uwaga bo tego nie ma w tablicach !
29 kwi 20:38
kasia: przyprostokątne pewnego trójkąta prostokątnego różnią o 2 cm a przeciwprostokątna ma długość 6 cm. oblicz pole trójkąta i wyznacz długość jego najkrótszej wyskokości.
4 maj 18:32
Jakub: Napisz to zadanie na forum zadankowym.
4 maj 20:26
Kris921: ogólnie to Tales się kłania.To z tego wynika podobieństwo trójkątów.heh emotka
30 maj 22:35
t.: dobra strona. emotka
30 sty 16:03
Art: bardzo proszę o podanie jakiegoś zadania do tego twierdzenia To pilne, z góry dziekuję. emotka
12 sty 20:33
JA;): czy znajdę na tej stonce gdzieś dowody tych twierdzeń ? to pilne bo o ile samo twierdzenie nie jest skomplikowane o tyle udowodnienie tego to istna masarka, przynajmniej dla mnie, a mój matematyk ma hopla na punkcie dowodów
14 paź 19:06
Jakub: Na razie dowodu tego twierdzenia nie ma.
16 paź 16:38
Karola: jak to udowodnić?
24 lut 18:07
Piter: Dowód: Oznaczmy sinus kąta między bokami a, b jako x. A kąt między bokiem c i dwusieczną jako y. Z twierdzenia sinusów wiemy że: x/c=sin(y)/a I że: x/d=sin(180−y)/b sin(180−y)=sin(y) Więc wyznaczając sin(y) z obu równań mamy: Sin(y)=a*x/c=b*x/d Dzieląc przez x otrzymujemy twierdzenie a/c=b/d
20 mar 23:50
Bazyl: Mam takie pytanie . Dowodzi się to zakładając , ze w trójkącie ABC odcinek CD jest dwusieczną kata ACB i pokazuje się, że zachodzi stosunek AC/CB = AD/DB Dowodów jest wiele wszystkie są proste. Ale nasuwa mi się myśl czy można udowodnić to w drugą stronę − zakładając , że w trójkącie ABC zachodzi własność AC/CB = AD/DB pokazać , że odcinek CD jest dwusieczną kąta ACB. Panie Jakubie bardzo proszę o pomoc.
13 kwi 12:42
Jakub: Oczywiście to twierdzenie zachodzi też w drugą stronę. Tak jak napisałeś. Dowodu nie znam, musiałbym albo szukać, albo sam wymyślić. Wolę jednak Tobie pozostawić przyjemność główkowania nad tym problemem. Satysfakcja większa emotka
13 kwi 20:20
Bazyl: Haha Doszedłem korzystając z tw. sinusów. emotka
27 kwi 12:40
Bazyl: Właśnie za to kocham matematykę − za te kilka minut wielkiej radości kiedy coś się rozkmini. Uwielbiam trudne zadania w szczególności te z olimpiady matematycznej , bo są nieziemsko trudne to co mam na studiach − analiza, algebra to pikuś w porównaniu z olimpiadą. Ale jak się rozwiąże takie zadanie to jest dopiero satysfakcja....
27 kwi 13:00
:): rysunekpozdrawiam z informatyki
10 maj 11:18