matematykaszkolna.pl
xxx: proste emotka
4 maj 15:12
segecik: jak dla mnie to jest najłatwiejsza metoda, szkoda tylko, że wprowadzają ją albo późno albo wcale.. emotka
6 sie 13:28
Lucy: siema ja tego nie kminie zabardzo
19 lis 12:29
Dudi: A ja przepraszam, tylko takie zapytanie do Pana tworzącego tę stronę. Metoda wyznaczników jest na studiach, czy w LO już wprowadzają, bo ja na podstawowym ,nauczycielka wprowadziła, jako szybsze robienie zadań.
4 lut 19:46
Jakub: Metody wyznaczników nie ma w programie podstawy ani rozszerzenia. Jednak nauczyciele są zachęcani do tego, aby wprowadzać dodatkowy materiał, a nie ograniczać się tylko do obowiązkowego minimum, które jest bardzo skąpe. Tak więc twoja nauczycielka mogła wprowadzić tą metodę. Tym bardziej, że się nią rzeczywiście prościej rozwiązuje wiele zadań.
4 lut 20:07
Dudi: Dziękuję pięknie za szybką odpowiedź. Ta zasadę tylko rozumiem najbardziej, nie lubie strasznie podstawianej, przypadła mi do gustu ta metoda, wszystko idzie nią rozwalić .
4 lut 20:18
Nowa: Moja nauczycielka wprowadziła nam dziś tę metodę i tak ją zapisała: W=|a1 b1|= a2b1− a1b2 |a2 b2| Wx=|c1 b1| =c2b1− c1b2 |c2 b2| Wy=|a1 c1 |=a1c2−a2c1 |a2 c2 | Czy to jest dobrze? Bo widziałam na poprzedniej stronie trochę inny zapis...
7 kwi 16:59
Jakub: rysunekNie są to dobre wzory. Liczby w wyznaczniku mnożymy tak jak na rysunku. Najpierw iloczyn po czerwonej strzałce minus iloczyn po zielonej. Na 395 masz rozwiązany przykład. Z twoich wzorów wychodzi inny wynik.
7 kwi 18:27
Patryk: czy jesli rozwiążemy ten sam układ równan inną metodą to wynik bedzie ten sam
9 lip 19:20
Jakub: Rozwiązanie układu równań jest zawsze takie samo, bez względu na metodę jaką wybierzesz do jego rozwiązania. Rozwiązanie układu równań to po prostu para liczb, która spełnia te równania.
10 lip 17:12
Jakub2: Jestem w 2 klasie technikum i idę nową podstawą programową. Mam matematykę rozszerzoną i ta metoda jest obowiązkowa. Niestety tutaj jest niekompletna wersja tego czego od nas wymagają...
29 kwi 21:04
Jakub: Co tu jest niekompletnego? Układ równań rozwiązany za pomocą metody wyznaczników i tyle. Wynik dobry? Dobry. To co tu może być niekompletnego?
30 kwi 20:31
Mati: Pewnie chodzi mu o to, że nie ma napisane kiedy układ ma jedno rozwiązanie kiedy ma nieskończenie wiele a kiedy nie ma wcale.
2 lip 00:46
Mati: Chociaż nie..jednak jest wszystko emotka
2 lip 00:47