matematykaszkolna.pl
Agata Czosnek: Superaśne, pomogło mi bardzo emotka Dzięki
20 lis 21:06
dominik04u: mam zadanie i do końca nie wiem jak je rozwiązać lim an=2 lim bn= an,bn>0 a) lim an (pierwiastek stopnia n, nie wiem jak wstawić) według twierdzenia to wychodzi 1 b) lim bn (też stopnia n) c) lim (1+1/an)an wg mnie wychodzi e d) lim (an)bn Proszę o rozwiązanie i wytłumaczenie dlaczego tak wyszło
14 lut 12:51
Patryk: a tam nie powinno być g+e
3 mar 18:36
john: Witam. 1. Na wykresie chyba faktycznie powinno być nad g "g + e". 2. Czy w definicji nie powinno być "o wskaźniku n > N" zamiast "n ≥ N" ?
10 sie 09:40
john:
 1 
Jeszcze takie pytanie: czy nawias kwadratowy w [

] ma coś wspólnego z częścią całkowitą
 e 
liczby, jak tu https://matematykaszkolna.pl/strona/979.html ?
11 sie 08:59
Jakub: 1. Dzięki, już poprawiłem na ,,g+e'' 2. Zazwyczaj w podręcznikach jest n ≥ N. Nie jest to jednak specjalne ważne i można stosować ,,n>N''. Chodzi o sam fakt, że prawie wszystkie (czyli wszystkie oprócz skończonej ilości) elementy ciągu an spełniają nierówność |an − g| < ε. 3. Tak. Wyrażenie [1e] oznacza część całkowitą z 1e.
22 sie 01:56
john: Dziękuję za odpowiedź.
22 sie 12:22
Delta: Definicja granicy ciągu znajduje się w programie liceum, pozdrawiam emotka
6 gru 19:17
Jakub: Racja, dzięki już poprawiłem. Inna sprawa, że wątpię, aby na rozszerzeniu było zadanie na liczenie granicy ciągu wprost z definicji. Jeżeli będą zadania na liczenie granicy ciągu, to raczej takie jak na stronie 1730.
7 gru 15:10
Delta: Może to była tylko dygresja nauczyciela, ale jestem pewien, że przy ciągach przerabialiśmy zadania typu: "Wykaż z definicji, że dana liczba jest granicą ciągu a(n)"
18 gru 22:47
Jakub: Miałem na myśli, że wątpię, aby takie zadanie było na maturze, ale to tylko moje przypuszczenia. Teoretycznie może być.
19 gru 00:58
iczolyn: Nie wiem czy tylko ja mam ten problem, ale nie mogę uruchomić na tej stronie działu "Zadania + Rozwiązania". Próbowałem na Chrome, Operze, Firefoxie − nic. To samo zdarzało się już wcześniej w innych działach − nie pamiętam gdzie dokładnie. Może to jakiś wewnętrzny błąd który warto sprawdzić. Pozdrawiam
1 sie 14:36
Jakub: Już poprawiłem i można wejść na Zadania + Rozwiązania
19 sie 14:34