matematykaszkolna.pl
kasia: Najlepsza strona matematyczna. Wiele mi pomogła−dziękujeemotka
21 maj 13:15
Paula: mi również wiele pomogła dziekuje na pewno bede z niej korzystała
1 cze 15:46
Aneta:
 n−3 
wykaż, że ciąg jest rosnący: a) an = 3−2n b) an =n2−n−2 c) an=

 4 
30 wrz 17:08
Aneta: Prosze niech ktoś mi pomoże zrobić to zadanie które przed chwilą napisałam emotka
30 wrz 17:09
Jakub: Zadania zamieszczaj na forum zadankowym. Link po lewej w menu. Tam jest więcej osób, które chętnie pomagają. Tutaj tylko pisz komentarze do poprzedniej strony.
30 wrz 18:45
marek: monotoniczność ciągu jest w liceum chyba nawet na podstawowym, a nie na studiach xD
12 gru 18:49
Jakub: Marek sprawdź aktualne standardy maturalne. http://www.cke.edu.pl/images/stories/Inf_mat_08/mat_informator_10.pdf
13 gru 14:03
Gos: ale to prawda... ja również monotoniczność ciągu przerabiam teraz a jestem 2 klasie LO
8 lut 23:57
Jakub: Monotoniczności ciągu nie ma na poziomie podstawowym. Niektórzy nauczyciela jednak to przerabiają. Nie muszą ograniczać się tylko do poziomu podstawowego, ponieważ to jest absolutne minimum.
9 lut 17:47
Dawid: Czy mógłby mi ktoś pomoc w tym zad. ? Dany jest ciąg(an) określony wzorem an=n2 −25.Liczba ujemnych wyrazów tego ciągu jest równa... Zadanie zapewne bardzo proste tylko nie mogę wykminic o co chodzi mógłby mi to ktoś wyjaśnić ?
23 lut 12:16
Jakub: Zadania umieszczaj na forum zadankowym.
23 lut 16:19
Paula: Rewelacyjna stronka. emotkaemotka.
17 kwi 17:10
Magda: Zgadzam się. Chyba więcej nauczę się korzystając z tej strony niż na lekcji. Wszystko jasno i przejrzyście wytłumaczone. Naprawdę mi pomaga emotka
21 kwi 15:34
Kate : Kate : Obwód trójkąta równoramiennego jest równy 250. Wiedząc, że ramię tworzy z podstawą taki kąt α, że tgα=5/12, oblicz pole trójkąta.. Pomóżcie Panie Jakubie prosze o pomoc .
27 kwi 16:42
Jakub: To zadanie napisz na forum zadankowym.
27 kwi 20:12
Izz: ale tak poza tym ze wszystko pieknie i przejrzyscie, to gdzie sa szeregi? bo to maja zmora te wszystkie twierdzenia o zbieznosci i rozbieznosci...
14 maj 13:31
Jakub: Szeregów nie ma. To strona głównie dla licealistów. W przyszłości może dopiszę. Ciężko powiedzieć kiedy.
14 maj 18:43
amstafizna: dany jest malejący ciag arytmetyczny o 4 kolejnych wyrazach: 5,5; x; y; −6,5. Ile wynoszą x i y ?
31 lip 14:12
taras: Panie Jakubie dziękuję za te stronę. Jest mi wielce pomocna juz od 6 lat. Dopisanie szeregów, różniczek i całek byłoby świetnym pomysłem, a Pana strona stałaby się również pomocna w większym stopniu dla studentów. Pozdrawiam
4 wrz 15:41
Asia12199: Witam serdecznie...jestem tutaj nowa także zacznę od początku nazywam się Asia...i naprawdę jestem noga z matematyki ...często jest tak ze ktoś po prostu nie lubi matmy i jej się nie uczy choć bardzo dobrze pojmuje matematykę ..hmmm ze mną za to jest odwrotnie jestem cienka z matmy ale bardzo ten przedmiot lobię no ale niestety nie pojmuje jej w ogóle..będę tutaj częstym gościem hehe nawet codziennie..hehe...także witam wszystkich
25 wrz 15:33
domcia: Pomóżcie pilne! Wyznacz miejsca zerowe ciągu: an= 2n2−6n−8 Który wyraz ciągu (an) jest równy x? an=(n2−3)(n2−9)(n+5) gdzie x=0 Ile wyrazów ciągu (an) jest mniejszych od m? an=7n−6 gdzie m=2
3 paź 19:25
Meg: Ciągiem geometrycznym jest ciąg
28 paź 18:48
Meg: Liczby 2+1, 1/2+1, 2−3 są kolejnymi wyrazami ciągu arytmetycznego. Jego różnica jest równa
28 paź 18:50
Meg: wskaż wyraz ciągu (an)gdzie an=3/n+3 który jest równy10/3
28 paź 18:51
Meg: w ciągu arytmetycznym a1=3, r=−2/5 Szesnasty wyraz tego ciągu
28 paź 18:59
Meg: Ciąg (an)jest określony wzorem an=(−1)n/n+1 wynika stąd ze
28 paź 19:02
Meg: Liczby x−3,2x+1,4x+5( w podanej kolejności) są pierwszym drugim i trzecim wyrazem ciągu arytmetycznego Wówczas liczba x jest równa
28 paź 19:03
Meg: Proszę niech mi ktoś pomoże
28 paź 19:04
Pomocny ;) : @UP "Nie pisz jednak zadań do rozwiązania. Od tego jest forum zadankowe." Tam z pewnością jest więcej osób, niż te które wchodzą napisać komentarz do jednej z stron.
28 lis 20:39
Lo: W sumie mogłaby być wzmianka o wykresach ciągów
18 gru 21:09
Natalka: stronka jest ok! : )
6 mar 16:24
iza: Panie Jakubie byłaby możliwośc zamieszczenia zadań zawierających jednocześnie ciąg arytmetyczny i geometryczny .... na maturze próbnej z CKE było właśnie takie... byłabym baaaaaaaardzo wdzięczna ... ( nota bene świetna strona emotka
10 mar 19:22
Nowy: Do meg: jest to ciag arytmetyczny to zastosujesz wzor a2−a1=a3−a2 , podstawiasz : 2x+1 − (x−3) = 4x+5 − (2x + 1 ) 2x+1 − x+3 = 4x − 2x +1 2x+1 − x +3 − 4x + 2x + 1 = 0 −x + 5=0 −x = −5 / : (−1) x = 5 pozdr.
14 mar 17:44
Rozowa: Dany jest ciąg 2, x,18, y. Wyznacz x i y tak, aby liczny 2, x, 18 tworzyły ciąg geometryczny, a liczby x, 18, y tworzyły ciąg arytmetyczny. Pozdrawiam.
1 kwi 21:32
sandi: super stronka
11 kwi 22:01
sysa: ile wwyrazów ujemnych ma ciag an. oblicz pierwszy i ostatni z tych wyrazow? a) an=4n−15
14 kwi 19:38
morda: @Nowy Meg z pewnością tu zajrzy po 5 miesiącach by odrobić pracę domową Stronka super, tylko w niektórych działach są same zadania bez teorii
22 kwi 16:34
zuza: bardzo pomocna strona, super.
11 maj 20:55
wiewiórka19: super strona, bardzo mi pomogła kiedy się uczyłam na sprawdzian emotka na kolejny pewnie też bd się uczyła licząc zadania z tej stronki. podziękowania emotka
14 maj 14:07
Gustlik: Moje "poprawki" − tak powinien wyglądać program nauczania z tego działu: podstawy rozszerzenia studia wzór ogólny ciągu wzór rekurencyjny ciągu ciąg arytmetyczny, definicja, wzór na n−ty wyraz, wzór na sumę n wyrazów, własność ciągu arytmetycznego ciąg geometryczny, definicja, wzór na n−ty wyraz, wzór na sumę n wyrazów, własność ciągu geometrycznego kapitalizacja odsetek, procent składany ciąg Fibonacciego monotoniczność ciągu, ciąg rosnący, ciąg malejący wzór na sumę nieskończonego ciągu geometrycznego zamiana ułamka dziesiętnego okresowego na zwykły przez zapisanie go jako nieskończony ciąg geometryczny indukcja matematyczna
10 sie 01:43
Andzia: Fantastyczna strona matematyczna. Wiele mi pomogła−dziękuje.... emotka
27 wrz 13:11
emes: moim zdaniem tej stronce nie są potrzebne jakiekolwiek poprawki, wg mnie jest genialnaemotka przydaje mi się nawet na studiach, a dzięki niej zdałam maturę z matmy.
11 paź 23:58
nostro: potrzebowałbym pomocy, gdy ciąg liczbowy łączy się z trygonometrią. Dajmy na to taki wzór na sumę Sn = 2sin ( π/2 x n ) − cos ( n x π )
1 lis 10:48
Łukasz: Ta strona bije na głowę, wszystkie inne o tej tematyce. Wiele razy mi pomogła i z pewnością jeszcze nie jeden raz tu zajrzę. Pozdrawiam.
3 lis 20:49
Dorota: bardzo dziękuję za super pomoc w tym przedmiocie dzieki niej zdałam maturę, a teraz polecam tą strone kolejnym osobom. Bardzo dziękuje, pozdrawiam
7 lis 21:14
zuz: Pomożecie mi?
 1 1 1 
Zbadaj ograniczoność ciągu o wyrazie ogólnym an=1+

+

+...+

 22 32 n2 
12 lis 19:34
ewela: Rozwiąż nierownośc : 2x−3≥5.Zbior rozwiązań zaznacz na osi liczbowej.
2 gru 13:41
ewela: Proszę o w miarę szybką pomoc w moim zadaniu.
2 gru 13:42
Nieważne: http://www.poap.yoyo.pl/pcz/analiza/brykgf.pdf Polecam gorąco, choć język nie każdemu będzie pasować
12 gru 22:00
eneo: Mam pytanie czy badanie monotonicznosci nie jest obowiazkowe na maturze podstawowej bo u mnie w technikum robimy to normalnie w ramach podstawy dlatego ciekawi mnie dlaczego jest to oznaczone na czarno a nie normalnie na zielono jak powyzsze podpunkty
8 sty 18:19
Jakub: Na podstawie nie ma badania monotoniczności sposobem an+1−an = itd. Ewentualnie mogą się zapytać, czy ciąg np. "3, 5, 7, 9, 11, 13, ... " jest rosnący czy malejący. Jednak to widać na pierwszy rzut oka.
9 sty 18:18
pałla: dziwnr
26 sty 15:48
domi::: rowerzysta w ciągu pierwszej godziny przejechał 20 km,a w ciągu każdej następnej godziny odcinek o 0.75km krótszy od poprzedniego .jaką drogę pokonał rowerzysta ,jeśli w ciągu ostatniej godziny przejachał 17km?.........POMOCY:(:(
8 lut 14:20
domi::: ale taj treści nie mogę zmieścić na tym FORUM
8 lut 14:22
HMMM: Monotonicznosc ciagu jest to matrerial z liceum i jest wymagany na maturze emotka pozdrawiam^^
1 mar 19:22
Paulina: Bardzo proszę o pomoc! Bardzo potrzebuje tych rozwiązań! emotka 1)Oblicz, ile ujemnych wyrazow ma ciąg an= (5−n)(12−n). Wyznacz najmniejszy z tych wyrazów. 2) Liczby 5 i 20 to odpowiednio pierwszy i piąty wyraz ciągu geometrycznego. Wykaż,że są takie ciągi. Wyznacz sumę dziesięciu początkowych wyrazów tego ciągu,który ma wyłącznie dodatnie wyrazy. 3) Suma n początkowych wyrazów ciągu (an) wyaża sie wzorem Sn= −2n2 −8n. a) wykorzystując zalezność Sn=Sn−1 + an wyznacz wzór ogólny (an) b) Wykaż że ciąg (an) jest ciągiem arytmetycznym
21 mar 19:19
gość: Mama równanie: 568=3*1−2n1−2 Pomóżcie mi z tego wyliczyć n.
7 kwi 19:38
Junior: Suma n początkowych ciągu arytmetycznego wyraża si e wzorem Sn=n2 − 2n a) oblicz piąty wyraz tego ciągu b) oblicz sumę wyrazów od 15 do 32 Proszę o pomoc
10 kwi 10:57
gizela: 1+5+9+..x=153
15 kwi 21:37
lena: Liczba miłosników twórczosci Euzebiusza Pajączka zwiększa się srednio o połowę co trzy lata. Ile razy zwiększy się przez najbliższych 15lat?
8 maj 16:34
ArthurNeo: Witam bardzo serdecznie emotka Pierwszy raz na forum ale wiele razy korzystałem z tej strony. Jest bardzo przydatna nawet teraz gdy studiuję informatykę emotka Wpadłem na ideę napisana w języku c++ mojego własnego algorytmu sortowania liczb, który podobny jest do sortowania przez scalanie jednak wyraźnie od niego szybszy. W końcowym procesie jego działania należy wpisać do tablicy wynikowej liczby które są posortowane w pewien szczególny sposób. Kolejność indeksów jakie powinny czytać algorytm z tablicy jest pewnym specyficznym ciągiem, mianowicie:
 n n 3n n 5n 3n 
1,

,

,

,

,

,

, ..., n.
 2 4 4 8 8 8 
Gdzie n oznacza liczbę elementów całej tablicy. A wynik użytego tu dzielenia
 10 
całkowitoliczbowego to zawsze podłoga z wynik+1. Np.

= 2,5 + 1 = 3,5 ⇒ 3
 4 
Np. dla n=8 będą to odpowiednio indeksy: 1, 5, 3, 7, 2, 6, 4, 8. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu stałego wzoru na wykazanie tego ciągu dla dowolnego n. Z góry dziękuję emotka
15 wrz 15:15
ala: Oblicz pierwszy wyraz ciagu i roznice r ciagu arytmetycznego gdy f)a₄:a₆=−1 i a₂*a₈=−1
28 paź 17:09
Skalman: Trzy liczby których suma jest równa 21, tworza ciag arytmetyczny. Jesli od drugiej z nich odejmiemy 1, a do trzeciej dodamy 6, to otrzymamy ciag geometryczny. Wyznacz te liczby... błagam pomocy nie iwem jak to zrobic.. nic kompletnie pustki.. prosze o pomoc jutro spr mam..
5 lis 16:34
Łukasz: apr = l34Ebh3
11 lis 22:21
szereg harmonicxzny:
 1 
Jaki jest wzór na an = ∑nk=1

 k 
20 gru 13:10
polaaaa: stronka bardzo fajna, oby jutro wiedza przydała się. waży się moja przyszłość związana z maturką trzymajcie kciuki
3 gru 21:01
natsi.: bardzo pomocna strona, dzięki. emotka
10 lut 17:51
kibel604: nie ma za co
13 mar 20:06
dwawdaw:
 1 
V=32 * 2 *

=6
 3 
 3 
3:2=

 2 
3 

2 + 22= h2
2 
10 kwi 21:54
monia1510: Zbadaj zbieżność ; 2n*n!/nn
10 sty 12:29