matematykaszkolna.pl
Marta: A co z 0? Czy nie powinno być włączone do odpowiedzi?
24 sie 18:16
Jakub: Rzeczywiście powinno. Dzięki za znalezienie pomyłki. Już poprawiłem.
24 sie 20:15
seehj: A czy nie powinno się tego wszystkiego wymnożyć na początku? W tedy wychodzi inny wynik, a mnie uczono ze najpierw wymnażasz, potem dopiero rozkładasz.
5 lis 08:48
Karol G.: Nie ma takiej potrzeby jak widać.
3 sty 11:07
Mirek: −0.6 i 1.6 to przybliżone wartości, potrzebne do narysowania wykresu i odczytania z niego odpowiedzi. Jednak w odpowiedzi moim zdaniem powinny być podane dokładne wartości pierwiastków a nie przybliżone, czyli:
  1−5 1+5 
x ∊ <−1,

> ∪ {0} ∪ <

,2>
 2 2 
6 mar 01:28
Mell~~: No właśnie jak to jest? Można podawać do odpowiedzi w przedziałach przybliżone wartości?
10 mar 17:07
piotrek: na maturze nie można posiadać kalkulatora z funkcją pierwiastków tak więc jestem prawie pewien że w odpowiedzi podawać należy nie przybliżone tylko konkretne przedziały.
11 mar 14:20
Mell~~: Na maturze można posiadać kalkulator prosty, tak, który ma pierwiastki i przybliżone wartości można obliczyć.
11 mar 16:31
Jakub: Dzięki Mell~~ za zwrócenie na to uwagi. W tego typu zadaniach oczywiście podajemy dokładną odpowiedź. Już poprawiłem. Jeżeli zadanie miałoby "kontekst realistyczny" np. liczylibyśmy pole dachu, to wtedy podajemy w odpowiedzi przybliżenie. Jednak nie w takim zadaniu jak na poprzedniej stronie.
12 mar 17:06
Kuba: hardkor to zadanie, ale idzie ogarnąć
26 maj 03:04
Krzysztof: Mirek podał poprawną odpowiedź, bo na stronie jest jest jeden minus za dużo. Odpowiedź Mirka jest bezbłędna.
14 paź 22:34
Jakub: Racja. Dzięki Mirek i Krzysztof. Już poprawiłem.
14 paź 23:04
aga: Witam, dlaczego wykres zaczyna się od góry, skoro a<0?
16 kwi 19:21
Jakub: Hmm, jakie ,,a''
17 kwi 16:48
Marlena: jeśli mamy znak ≤0 to czy nie powinniśmy zaznaczaj wartości pod osią X?
15 cze 00:29
Jakub: Hmm, jest przecież zaznaczone na zielono pod osią Ox. Właśnie z powodu ≤ 0.
16 cze 23:43