matematykaszkolna.pl
Mastah: w drugim wzorze Viete'a powinno być chyba x1+x1 = −b/a A tak w ogóle czym różni się ten przykład od przykładu: https://matematykaszkolna.pl/strona/2460.html Że wymagane jest zastosowanie drugiego wzoru Viete'a. Proszę o odpowiedź.
16 sty 18:26
Mastah: Już wiem, nie ogarnąłem
16 sty 18:28
Jakub: Dzięki. Poprawiłem. Jeśli chodzi o ten drugi warunek, to nie potrafię tego napisać jaśniej niż już to zrobiłem w rozwiązaniu. Cytuję: "Niestety warunek na iloczyn nie jest wystarczający. Dwie liczby ujemne też mają iloczyn dodatni. Oba pierwiastki ujemne można wykluczyć warunkiem ... " To jednak już zrozumiałeś emotka
17 sty 16:42
Bartek: Zawsze myli mi się to, kiedy trzeba odnaleźć zależność gwarantującą, że dowolne m ( czy jakakolwiek niewiadoma ) jest zawsze poprawna w danym przypadku, a kiedy trzeba wciąż szukać niewiadomej. Tym razem strzelałem i zamiast zrobić to co Pan Jakub, założyłem, że x1 i x2 muszą być większe od zera. x2 czyli 3 spełnia ten warunek, a przy x1 doszedłem do wniosku, że m musi być większe od zera. Wynik wyszedł mi dzięki temu poprawny, tylko czy ten tok rozumowania będzie poprawny przy każdym zadaniu tego typu?
29 gru 03:02
Jakub: Dlaczego napisałeś "x2 czyli 3"? Liczba 3 to współczynnik przy x2 czyli "a".
29 gru 21:32
marlena: mam pytanie czemu m nalezy do przedzialu od 0 do 3 a nie od 2 do 3
19 lis 15:00
Rafio: @marlena: Liczba 2 nie dotyczy zmiennej m. Nie ma związku z nią. W nierówności 2>0 nie ma zmiennej m.
7 sty 18:52