matematykaszkolna.pl
Michał Kichau: Panie Jakubie... zadanie jest rozpracowane lux.. ale i tak mało rozumiem. czy może mi Pan powiedzieć skąd się wzięły liczyby −2 i 4*1 mowa o tym przykładzie: (−2)2−4*1*(m−3) > 0 skąd się to wzięło? będę wdzięczny za podpowiedź bo narazie staram sie zrozumieć sens tych zadań.
4 gru 18:52
Michał Kichau: prosiłbym o małą podpowiedź, bardzo zalezy mi na tym Pozdrawiam przepraszam za spam... ale matematya jest moim priorytetem teraz...
4 gru 23:38
Sveen: Δ = b2−4ac gdzie c=(m−3), sam się nad tym przez moment zastanawiałem
5 gru 23:27
Michał Kichau: kurde faktycznie wielkie dziękiemotka tak się głowiłem skąd to cudo się mogło wziąć niby takie proste ale ..... (można sobie dopowiedziec) dzięki
6 gru 23:16
Paulinka: dlaczego ze znaku takiego jak tutaj −4m>−16 zmienił się znak za m<4 , dlaczego nie jest m>4
12 sie 16:33
Jakub: Jak dzielisz nierówność obustronnie przez liczbę ujemną, to znak nierówności zmienia się na przeciwny.
12 sie 19:53
Piotrek: Ma być dodatni dlatego nie > tylko ≥. Chyba że czegoś nie rozumiem.
3 mar 19:38
Jakub: ,,≥ 0'' oznacza większy lub równy zero. Jak równy zero, to już nie dodatni, bo liczby dodatnie są większe od zera. Dlatego musi być ,,> 0''.
3 mar 20:29
Nat : równanie ma dwie pierwiastki tego samego znaku to przecież mogą być dwie liczby dodatnie lub dwie ujemne . czemu nie ma warunków do dwóch pierwiastków ujemnych tylko same dodatnie ?
13 wrz 14:06
Jakub: Warunek x1 * x2 > 0, obejmuje również dwie liczby ujemne. Przykładowo (−3)*(−4) = 12 > 0. Tylko liczby o różnych znakach warunku x1 * x2 > 0 nie spełniają np. 4 * (−2) = −6. Tak więc warunek x1 * x2 > 0 jest wystarczający, aby obliczyć m, dla których x1 i x2 mają takie same znaki. Nieważne, czy chodzi o dwie liczby dodatnie, czy dwie liczby ujemne.
13 wrz 16:53
Kamil: Mam wzory Viete'a. Czy jeśli liczymy delte to czy liczy się ona potem do rozwiąznia w takim zadaniu 1. Dla jakich wartości parametru m równanie ma dwa pierwiastki, które sa liczbami dodatnimi.
3 lis 21:47