matematykaszkolna.pl
Einstein:
  a3   a2  
lepszy wzór na rozwiązanie tego działania szybko i git to:

=

  a2   a1  
później mnożymy na krzyż i wychodzi szybko i bez zapamietywania trudnych wzorów Pozrdo
8 kwi 18:07
Jakub: Jednak żyjesz Einsteinie emotka Skorzystałeś z podstawowej własności ciągu geometrycznego, która mówi, że dowolny wyraz ciągu podzielony przez poprzednik daje zawsze ten sam wynik. Mogłeś więc napisać
a3 a2 

=

. Zauważ jednak, że ten wzór przekształca się do wzoru
a2 a1 
a22 = a3 * a1. To jest ten wzór, z którego skorzystałem. Twoje podejście jest lepsze, bo korzystasz z istoty ciągu geometrycznego. Jednak prościej mi było zapisać w rozwiązaniu, że korzystam ze wzoru. Mniej pisania, a wychodzi na to samo.
8 kwi 22:51
Łapa: haha Einsteinie ameryke odrykl
16 cze 07:06
Tmb: co Einstein mistrz
30 lip 20:42
bubaa: jeżeli liczyłam to według tego nieprzekształconego wzoru, to czy nauczyciel ma prawo odjąć mi punkty za metodę?
7 gru 16:53
Jakub: Nie powinien. W końcu liczyłeś z dobrego wzoru. To że jest on nieprzekształcony, nie jest takie ważne.
7 gru 18:16
Dario32: a dlaczego 8 podnieśliśmy do kwadratu?
10 mar 16:49
gosia: bo we wzore masz an2
1 kwi 20:44
pomocy: no właśnie mamy an2 ,a nie a22. Nie rozumiem. moze ktoś wytlumaczyć
19 maj 15:30
mycha: ja wogóle nie rozumie podstawiania na do wzoru na n−ty wyraz ciągu.Jak zdam mature z maty w tym roku to bedzie fart.
23 lut 17:33
Pablo: http://www.youtube.com/watch?v=QC3KRNMUrW0&feature=relmfu dobra a powiedzcie czemu koles robi tak ?
30 mar 13:21
sarkazm: no nie wiem... może dlatego, że ciąg arytmetyczny to coś innego niż geometryczny?
6 kwi 16:31
emeneme: Licze troche inaczej, a mianowicie nie zamienam na tak duzy ułamek tylko od razu dziele i wychodzi 4 1015 Czy to tez dobry wynik?
6 maj 13:16
Jakub: Skróć jeszcze ułamek 1015 i będzie jeszcze lepszy wynik. 41015 = 423
6 maj 15:09
Macko: A można obliczyć to poprzez wyliczenie "q", a następnie podstawienie do wzoru z definicji?
2 gru 19:43
Arlic: @Macko Własność ciągu geometrycznego zakłada że q musi być równe q, więc można, ale czasami tak prościej.
19 gru 22:46