matematykaszkolna.pl
Gustlik: Jakubie − medianę można prościej wyznaczyć − bez wypisywania danych: Robimy tabelkę: 1 Ocena 1 2 3 4 5 6 2 Liczba wskazań 7 5 8 4 2 1 razem: 27 3 Liczba wskazań narastająco 7 12 20 Liczba wskazań = 27, a więc połowa, to 13,5, czyli 14 wyraz. Z tabeli widać, że przekraczamy połowę liczby wskazań dla oceny 3, więc M=3.
24 paź 01:36
paweł : Gustlik zrób sobie własna stronę i tam zaproponuj swoje rozwieszania mi łatwiej jest tak jak robi Jakub każdy to zrozumie..
9 mar 18:15
Lookie: Nie rozumie co wy chcecie od Gustlika. Przedstawia inny sposób na zrobienie zadania, może dla kogos nawet latwiejszy. Z tego co widze Panu Jakkubowi to nie przeszkadza więc stwarzacie problemy...i po co? Nie pasuje? nie czytaj przemilcz i ucz się dalejemotka
12 kwi 19:16
Jakub: Gustlik często pisze rozwiązania alternatywne do moich. Mi to nie przeszkadza, bo zadania zazwyczaj można robić na kilka sposobów, a ja zwykle piszę tylko jeden.
12 kwi 20:30
TriGun: pod tym zbiorem jedynek i dwojek brakuje jeszcze jednej 3 emotka bo masz tylko 7 jedynek i 5 dwojek a to jest 12 , takie tam drobe ale moze kogos zdziwic
16 paź 22:36