matematykaszkolna.pl
Dzień dobry: Czemu nie obliczamy razem z pi? ( np. 28 * 3,14)
25 lut 12:57
Jakub: W matematyce wyniki podaje się w sposób dokładny. Wynik 28π jest dokładny, a 28*3,14 = 87,92 jest przybliżony. Obecnie jednak dużo jest zadań z "życia codziennego". Przykładowo trzeba policzyć objętość dachu w kształcie stożka. W takim przypadku jak najbardziej należy podawać wyniki przybliżone. Jednak gdy mamy do czynienia z abstrakcyjnymi figurami matematycznymi (kwadrat, trójkąt, walec, kula, ...) to wyniki zostawiamy dokładne.
25 lut 18:40
Witam: a można skorzystać ze wzoru P=2π r(r+h) jeśli wychodzi ten sam wynik? Czy musi być ten wzór którego Pan użył?
15 kwi 22:06
Jakub: Wyciągam 2πr przed nawias: P = 2πr2 + 2πrH = 2πr(r+H) Zauważ, że twój i mój wzór, to te same wzory tylko zapisane w różnej postaci.
16 kwi 17:06
DarkOnyx: W odpowiedzi w pierwszym zadaniu jest błąd,mianowicie pole całkowite wynosi 28πcm2 a nie 28cm2 .
18 kwi 12:10
Jakub: Dzięki, dopisałem to π.
18 kwi 13:26
Wera@@: Fajna strona emotka
10 kwi 09:27
Karo: Ale podanie wyniku przybliżonego na maturze bedzie blendem?
1 lis 17:12
Jakub: Jak poprawnie podasz przybliżenie, to też zostanie zaliczone.
3 lis 15:20
adi: ja wogule tego nie ogarniam mam 7 zagrorzen pomuszcie plis lol
14 gru 14:11
wedkarz: to bierz zadania na logike,dobra stronka,za 3miesiące pisze test gimnazjalny a nie mogę zapamiętać wzorów,oby takich stron było więcej,pozdrawiam emotka
22 sty 11:49
djtomek: W zadaniu pisze żeby obliczyć pole powierzchni czyli Pb a nie Pole całkowite (Pc) Przynajmniej tak interpretuje to zadanie.
16 lut 17:55
Jakub: Jak jest "pole powierzchni" to mam na myśli "pole powierzchni całkowitej", a nie jej część czyli "pole powierzchni bocznej".
16 lut 21:33
ja: skąd się wzięły te cm kwadratowe w ppc i cm sześcienne w v? bo nie ogarniam tego zbytnio. jak napisze samo 28 pi i 20 pi to to będzie przecież źle,prawda? i nie ogarniam w ogole skad to sie wzięło..
8 mar 19:43
Jakub: Masz w treści zadania wymiary walca określone w centymetrach dlatego pole powierzchni jest w cm2 a objętość w cm3.
8 mar 21:16
niewidzialna: w tym zadaniu powinno obliczyć Pp a nie Pc sama treść tego zadania o ty mówi
21 sty 19:07
lubinaukę: jestem i nadal tego nie rozumiem
4 lut 19:16
Robert de Clair: Jak w treści jest o powierzchni to ZAWSZE jest to pc = powierzchnia całkowita pc = pb +pb gdzie pb to powierzchnia ścian bocznych (niezależnie od bryły) a pp powierzchnia podstawy tutaj mamy 2 podstawy więc pc = 2*pp+pb
25 sty 21:51