matematykaszkolna.pl
Psajdak: Habababa emotka Proste jak drut kolczasty
5 lis 09:01
essh: to ja mam pytanie emotka takie czysto estetyczne.. jezeli w poleceniu zadania nie ma "wynik zaokraglij" to nie nalezało by tego zostawic w postaci z "pi" ? ;> jak to na maturze bedzie ? mnie w szkole uczulaja strasznie na to, czy to jest istotne ?;>
21 lis 14:42
Jakub: Wynik z π można zostawić i jest on poprawny, ponieważ jest idealnie dokładny w przeciwieństwie do zaokrąglenia. Wyjątki: 1) Jak będzie w poleceniu "wynik zaokrąglij" to oczywiście trzeba zaokrąglić. 2) Jak w zadaniu będzie sytuacja "z życia wzięta" np. oblicz powierzchnię dachu, to też się podaje zaokrąglone wyniki. Bierze się to stąd, że np. nikt nie mówi w sklepie, potrzebuję farby na 5π m2 dachu emotka.
23 lis 23:59
roman: a moze mi ktos powiedziec dlaczego w podpunkcie b) nie jest podłożone za pi 3.14 .... u pana wychodzi wynik 2 a jak ja podstawie 3.14 to jest inny .... >?
20 sty 17:03
DonMatheo: Alesz czad ale dlaczegoi jak naprzykład jak w podpunkcie a) wychodzi r=0,96 to wynik jest 1,96
23 wrz 09:05
Jakub: Litera "r" oznacza długość okręgu. W tym zadaniu mam policzyć długość średnicy, dlatego mnożę przez 2. Każda średnica składa się z dwóch promieni.
24 wrz 18:34
Jakub: @roman Za π nie podkładam 3,14 ponieważ dzielę przez 2π więc to π i tak się skraca.
24 wrz 18:36
Ona: w podpunkcie c Obw podany jest w metrach, więc dlaczego nie jest to zamieniane na cm , skoro π tez jest przecież wartością podawana w cm
10 gru 11:57
kasia: a zadanie nie powinno bardziej brzmieć oblicz promień okręgu o średnicy?
6 maj 00:52
Jakub: Nie. Jest podana długość okręgu.
6 maj 16:12
licealistka: Właśnie po przeczytaniu treści nie wiedziałam czego jest podana ta długość... Dopiero gdy zobaczyłam rozwiązanie to doszłam do wniosku ,że podana jest długość obwodu okręgu...
7 maj 15:42