matematykaszkolna.pl
olga : skąd się wzięły te trzy x w jaki sposób zostały policzone?
21 kwi 19:30
Jakub: Jeśli chodzi o wyliczenie x1, x2, x3, to kliknij na nie. One są niebieskie, więc jest to aktywny link.
23 kwi 17:53
marek: Możesz przybliżyć mi jak wywnioskowałeś wspólny mianownik? nie moge do tego dojść a jutro spr z tego
25 kwi 10:16
Jakub: Mam trzy mianowniki x, x−4, x2. Można powiedzieć, że x zawiera się w x2. Do ułożenie wspólnego mianownika biorę więc tylko x2 i x−4. Wychodzi więc x2(x−4). W każdym ułamku musi więc pojawić się to x2(x−4). W pierwszym ułamku jest już w mianowniku x, więc trzeba pomnożyć licznych i mianownik przez x(x−4) W drugim ułamku jest już w mianowniku x−4, więc trzeba pomnożyć licznych i mianownik przez x2. W trzecim ułamku jest już w mianowniku x2, więc trzeba pomnożyć licznych i mianownik przez (x−4). W ten sposób otrzymuję w każdym ułamku wspólny mianownik x2(x−4).
25 kwi 14:42
Socho: Przy wyznaczaniu dziedziny piszemy też x2≠0 czy tylko x≠0 i x≠4?
4 cze 20:26
Jakub: Wystarczy napisać od razu x≠0 i już masz pewność, że x2≠0.
5 cze 00:22
człowiekkij: jak dla mnie to wychodzi x1=0 nie należy do D, x2=−11 należy do D, x3=−2 należy do D
16 paź 22:30
Rockop: Tego typu zadanie chyba nie powinno byc na poziomie podstawowym,bo trzeba w nim wykorzystać twierdzenie Bezout ,hmm?
7 lis 13:19
M: mnie w tego typu równaniach denerwuje szukanie pierwiastka wielomianu. Tutaj to jest 1 więc spoko, ale gdyby się okazało, że to jakiś wymierny p/q to sprawdzania na godzinę. nie ma jakiegoś szybszego sposobu
22 lis 16:18
Jim: i jak sie w takim zadaniu nie pomylic ? jeden zly znak i pkt leca
18 mar 11:49
Lookie: hmm przykład z twierdzeniem bezout. mam nadzieje ze na podstawie sie nie pojawi podobny przykład
6 kwi 17:26
Artek: Nie lepiej tego schematem hornera zrobić?
26 kwi 13:57
Jakub: Podzielić Hornerem? Można, ja bardziej lubię dzielić jak na poprzedniej stronie. Ale każdy lubi co innego.
27 kwi 16:34
A...: Ej, ale ten przykład to chyba na rozszerzeniu, bo ja nigdy nic nawet nie słyszałam, o twierdzeniu bezout...
4 maj 00:56
Jakub: No tak, to przykład z rozszerzenia.
4 maj 16:02
NN: Na podstawie takie rzeczy powinny byc
12 cze 20:05
nikt: A jednym z miejsc zerowych nie powinno byc jeszcze 0? Co prawda nie zmienia do wyniku, bo 0 nie nalezy do dziedziny, ale chyba powinno sie to napisac. Albo ja zle mysle, jak tak, to sorka za zamieszanie
30 gru 17:11
Jakub: Nigdzie to 0 nie wyszło oprócz dziedziny, dlatego nie może być rozważane jako jedno miejsce zerowe. Gdyby jednak wyszło gdzieś np. jako x1, to jak piszesz i tak by wyleciało ze względu na dziedzinę.
31 gru 15:48
anon: Jak to możliwe że to zadanie jest na podstawie, jeżeli twierdzenie o pierwiastkach wymiernych oraz twierdzenie Bezout jest na rozszerzeniu?
10 mar 16:44
anon: dzielenie wielominaów również na rozszerzeniu....
10 mar 16:46
Józef19: Lubie placki
19 sty 08:26