matematykaszkolna.pl
Justynka:): Bardzo bardzo ciezko ja mieszkam od 2 lat w Anglii i dlatego bo tu matematyka jest lajcik ciagle to samo dodawanie i odejmwanie a jestem juz w 11 klasie to w polsce bym szkola do liceum::(
10 lut 13:08
nw: dbaj o jakość Twojego ojczystego językaemotka
1 maj 10:23
Anika1991: czy to jest na maturze bo widzę zakres rozszerzony? Proszę o odpowiedz .
26 lip 20:01
Jakub: Na maturze podstawowej nie powinno być takich zadań.
26 lip 21:32
Gustlik: Tutaj obowiązuje prosta zasada, która dotyczy nie tylko prostych, ale również wykresów dowolnych funkcji. Najiperw rysujemy wykres funkcji y=f(x), dla znaków <> linią przerywaną, a dla znaków ≤≥ linią ciągłą. A potem zaznaczamy obszar: − dla nierówności y>f(x), y≥f(x) − nad wykresem funkcji y=f(x), − dla nierówności y<f(x), y≤f(x) − pod wykresem funkcji y=f(x).
28 sie 01:01
Gustlik: Jeszcze jedna sprawa: dla nierówności typu x>c, x≥c, x<c, x≤c: Najiperw rysujemy prostą x=c, dla znaków <> linią przerywaną, a dla znaków ≤≥ linią ciągłą. Jest to prosta prostopadła do osi OX i przecinająca ją w punkcie o współrzędnej c, czyli prosta "pionowa". A potem zaznaczamy obszar: − dla nierówności x>c, x≥c − na prawo od prostej x=c, − dla nierówności x<c, x≤c − na lewo od prostej x=c.
28 sie 01:07
agniecch : a rozwiazaniem układu rownan jest cześć wspolna tylko?
25 mar 21:50
Jakub: Tak. Rozwiązaniem układu równań (nierówności) jest część wspólna zbiorów punktów (par liczb), które spełniają pierwsze i drugie równanie (nierówność).
21 kwi 17:23