matematykaszkolna.pl
Gogo: x ∊ (1, ) ∪ {0}
23 cze 12:56
Jakub: Zero nie należy do rozwiązania, ponieważ interesują nas wartości mniejsze od zera. Znak nierówności to < a nie ≤.
23 cze 17:22
Kamcio: No ale moje pytanko takie: dlaczego wartości od 0 do 1 są dodatnie z czego to wynika?
8 lis 17:47
edith: nie rozumiem
5 gru 16:30
Kala: skoro a0 (czyli liczba od której zaczyna się wielomian) jest liczbą ujemną to wykres powinien odbijać się od dołu tak?
13 gru 21:56
Kala: przepraszam już rozumiem, wszystko jest dobrze. Mogłabym nie chodzić do szkoły tylko uczyć się z tej stronki! Chyba polubię matematykę dziękuję i chylę czoło dla autora !
15 gru 22:53
kress: Nie wiem co bym zrobiła bez tej strony, bardzo dużo opuszczam lekcji, gdyż często choruje, a ta strona ułatwia mi nadrabianie zaległości. Ukłony dla autora!
17 kwi 16:47
Ruda: Witam emotka mam pytanie. Od czego zależy to, jak rysujemy wykres (od góry lub od dołu ze strony prawej)? pamiętam ze była jakaś zależność apropo tego
16 maj 23:04
Ruda: aaaa już wiem, głupie pytanie: zawsze zaczynamy rysować od prawej strony, od góry, czy od dołu zależy od liczby która stoi przy x z najwyższą potęga iii jeśli ta liczba jest dodatnia, to zaczynamy od góry jeśli ujemna to zaczynamy od dołu ;>> PS. Bardzo mi się podoba ta strona, już nie raz bardzo mi pomogła wyjaśnić moje matematyczne wątpliwości. Dzieki emotka
16 maj 23:12
patry: Coś mi tu nie pasuje i pragnę, aby ktoś mnie olśnił i rozwiał moje wątpliwości. Powiedziane jest, że zaczynamy rysowac wykres od prawej strony w zależności od tego czy liczba jest dodatnia czy ujemna, a w rozwiązaniu w przykładzie −x2(x−1)<0 jakoś nie zastosowano się do tej zasady... Czy ktoś byłby łaskaw powiedziec mi czy ja coś źle rozumiem, czy tam faktycznie jest błąd?
17 lip 10:03
Jakub: Masz −x2(x−1). Współczynnik na początku to −1 (przed x2) czyli jest ujemny. Wykres więc zaczyna się z prawej strony od dołu. Wszystko się zgadza.
17 lip 17:23
5800: Jakubie czemu (0) jest w ogóle pierwiastek. x1= x−1=0 −> x1= 1 tu ok . ale −x2=0 −> x2=−1 −> sprzeczne ? Ps : twoja strona jest genialna robię wszystkie działy zgodnie z programem jak przerabiamy w szkole
27 lut 21:00
Jakub: Skąd wziąłeś to x2=−1. −x2 = 0 /:(−1) x2 = 0 x = 0
28 lut 22:14
mc: jeśli jest (x−1) z czego pierwiastek równy 1 to jest chyba dodatni więc powinniśmy zacząć od góry, tak ?
15 sty 15:33