matematykaszkolna.pl
Ashley: Nie rozumiem do końca tego równania nie wiem czemu pomnożone jest przez dwa nowe pole prostokąta : x(x+3) = 2 * x(x−1) Chodzi mi o ta 2 czemu razy dwa Jeśli ktoś potrafi to wytłumaczy to bardzo proszę
26 kwi 17:36
Jakub: To jest równanie, czyli jak sama nazwa mówi, lewa strona musi się RÓWNAĆ prawej. Jeżeli pole nowego prostokąta x(x−1) jest DWA razy mniejsze od początkowego x(x+3), to muszę pomnożyć przez DWA to mniejsze pole x(x−1), aby się RÓWNAŁO większemu x(x+3).
26 kwi 18:06
Ashley: Już rozumiem dziekuje za pomoc emotka
26 kwi 21:16
Monia: Nie rozumiem dlaczego dłuższy bok zmniejszony o 4 jest zapisany tak : x+3 − 4 = x−1 skąd się wzięło to x − 1 i dlaczego nowe pole skoro jest zmniejszone dwukrotnie jest zapisane tak : x(x−1) ? Ja to zapisałam tak : x+3 − 4 = x ( x +3) *0,5
27 kwi 16:00
martines: 3−4 jest równe −1 ...dlatego nowe równanie ma postać x−1 ponieważ zmniejszamy o 4
27 kwi 20:12
martines: a x(x−1) ponieważ w zadaniu jest napisane ,że jeśli zmniejszymy dłużśzy bok o 4 to już wtedy pole będzie dwukrotnie mneijsze czyli krótszy bok(x) razy dłuższy (x−1)
27 kwi 20:16
anton869: Zadanie jest poprawnie rozwiązane nie wiem co wymyślacie wszyscy
21 wrz 23:34
nnn: nie rozumiem dlaczego pole x(x−1) mógłby mi ktoś wytłumaczyć,proszę bardzo:((
26 kwi 20:47
Jakub: x − krótszy bok prostokąta (nie zmieniony) x−1 − dłuższy bok prostokąta, po skróceniu o 3 cm i uproszczeniu tyle wyszło x(x−1) − pole prostokąta
26 kwi 23:00
Kacza: Ta stronka jest kozacka, sarmacka i w ogóle. Nie rozumiałem tych zastosowań funkcji kwadratowych ,ale teraz łapię wszystko bez najmniejszego problemu, i dziwię się co mi tak na dobrą sprawę stwarzało trudności . Dzięki emotka
16 maj 19:41
Test: Mozna tez ukladem rownan: a−b=3 (a−4)b=(ab)/2
12 cze 16:52
lol: albo ominąć kwadratówkę dzieląc w równaniu przez X zamiast to wymnażać emotka
24 paź 18:00
Jakub: Nie można dzielić przez x, ponieważ x może być równe zero, a przez zero nie wolno dzielić. Chociaż akurat w tym zadaniu można to obejść pisząc − mogę podzielić przez x, ponieważ x to długość krótszego boku prostokąta, więc musi być większa od zera.
24 paź 18:51
sztucznawinyla: ja to zrobiłam tak samo tylko nie wyciągałam iksa przed nawias i policzyłam wyróżnik i x1 i x2, wyszło mi to samo , tylko czy zostanie zaliczone na sprawidzianie?
26 paź 21:10
Jakub: Tak. Można to liczyć też z delty.
29 paź 17:10