matematykaszkolna.pl
słodziaczek:>: kochani całuję was mocno, super stroneczka, gorąco polecam
22 lis 20:30
No Name: W 6 wykresie jest błąd: Zamiast −4 powinno być −5 (na osi x) tak wynika z wykresu. Pomijając ten mały błąd uważam, że i tak ta stronka wymiata wszystkie pozostałe, przez co nie raz zaliczyłem już sprawdzian emotka Pozdrawiam
20 sty 12:13
Jakub: Poprawione. Dzięki.
20 sty 14:46
ddd: Super strona. Podziekowania dla Autora(ów) emotka
1 maj 15:45
Tadzik: Autor ZUCH ! ]
3 paź 11:18
johny: Fest chlop
2 lut 15:08
agaj: Świetna strona Dziękuję
20 lut 12:32
nic z tego nie rozumiem : nic z tego nie rozumiem i raczej nie będę tego rozumiał. i powiedzcie mi szczerze: Komu to kur... będzie potrzebne w przyszłości
20 maj 21:00
Seymour: Właśnie dobre pytanie bo ja tez tego kompletnie nie kumam
4 cze 13:55
umwert: Jedno mnie zastanawia rysunek 3 od dolu. Rozumiem ze tutaj kazdy x ma inna wartosc y ale przeciez wynika z tego wykresu, ze niektore x nie maja zadnych wartosci. Czyli w zbiorze X sa takie iksy ktorym nie jest przyporzadkowany zaden y ze zbioru Y. No np dla x=−1 lub x=2 funkcja nie przyjmuje zadnych wartosci. Mysle ze czegos nie zrozumialem do konca bo dla mnie taka funkcja nie istnieje
20 cze 01:30
Jakub: Dobrze zrozumiałeś. Istnieją funkcję, które przyporządkowują tylko niektórym liczbom ze zbioru X liczby ze zbioru Y. Przykładowo funkcja f(x)=x przyporządkowuje liczby tylko x−om dodatnim lub równym zero, ponieważ nie można pierwiastkować liczb ujemnych. Przykładem funkcji o wykresach podobnych jak ten trzeci od dołu, czyli takie kropki, są ciągi. Przykładowo an = n2 tworzy następujące przyporządkowanie 1 → 1 2 → 4 3 → 9 4 → 16 itd. Ciągi to funkcje, które przyporządkowują liczby tylko liczbom naturalnym większym od zera.
20 cze 18:35
umwert: Ach no w sumie tak nie pomyslalem o tym, dziekiemotka Czyli musze to sobie wytlumaczyc tak, ze jest to funkcja ktora dziala tylko na zbiorze 5 elementowym, scisle okreslonym
20 cze 21:37
Jakub: Dokładnie tak. Dziedzina funkcji to zbiór pięcioelementowy.
20 cze 23:49
paulaa: bardzo pomocne emotka
15 mar 12:48