matematykaszkolna.pl
funkcja wymierna- zadanie z treścią loler: Gdy cena 1kg soli była równa liczbie dkg soli, które można kupić za 1 zł to jaka byłaby cena 1kg soli ?
20 kwi 22:49
loler: ?
21 kwi 20:37
loler: ?
23 kwi 11:34
Mati: Ja nie wiem czy tam jest jakiś haczyk czy też nie ale na chłopski rozum jak masz 1 dkg za 1 zł to kilogram kupisz za odpowiednik wartości ilości dkg w jednym kg razy 1 zł tzn 100 x 1 zł = 100 zł ale biorąc pod uwagę że to zadanie z funkcji to bankowo zapomniałem wstawić gdzieś Δ3 albo coś w ten deseń
23 kwi 14:54
loler: cóż moja klasa liczyła to i wyszło że 10 zł
24 kwi 21:50
Karla: Pomimo drażniących mnie błędów polonistycznych w poleceniu, to proszę: 1 dkg → 1 zł a 10dkg = 1kg, to 10dkg → 10 zł
24 kwi 23:10
loler: tak samo błędne jest myślenie że 1kg to 10dkg
26 kwi 16:59