matematykaszkolna.pl
Zagadki matematyczne. kiruśka: Zagadki dla forumowiczów. 1.Cegła waży 1kg i pół cegły.Ile waży cegła? 2. Figa z makiem kosztuje 3.20, figa jest droższa od maku o 3 zł. Ile kosztuje mak?
5 kwi 10:14
Karola: Zad 1 x=cena cegły.
 1 
x=1 kg+

x
 2 
 1 
x−

x=1
 2 
1 

x=1
2 
x=2 kg Zad 2 x− cena maku x+3− cena figi x+x+3=3,2 2x=0,2 x=0,1 Mak kosztuje 10gr.
5 kwi 10:32