matematykaszkolna.pl
Jak mam ułozyc równanie/nierównosc do tych zadan, pomozcie... martagim: zad1. Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł, tak, że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle ile przedtem za 15 kg. Ile kosztował ten towar przed podwyżką zad2. Od liczby 250 odejmujemy liczbę 6,75 tyle samo razy ile od liczby 260 liczbę 8,5.Ile razy trzeba odejmować odpowiednie liczby, aby pierwsza różnica była o 11 większa od drugiej
25 mar 20:33
Eta: 1/ x −−− stara cena, x>0 13(x+10)= 15*x 2/ x −−− wielokrotność odejmowań , x € N+ 250−6,75*x= 260 − 8,5*x +11 emotka
25 mar 20:46
Pyjter: k − cena początkowa grzybów 13(k + 10) = 15k 13k + 130 = 15k 130 = 2k k = 65
25 mar 20:47
martagim: dziekuje pieknie
25 mar 20:54