matematykaszkolna.pl
równanie.... katarzynkaaaaaa: Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49 zł.Ile kupiono zeszytów linię, a ile w kratkę? o ilę więcej będzie zeszytów kratkę niż w linię.
24 mar 19:46
goldenfille: x−ilość zeszytów w linię y−ilość zeszytów w kratkę
x+y=12  
3,50x+4,50y=49
i rozwiązać ten układ równań
24 mar 20:02