Wyrazenia algebraiczne! bardzo prosze
Michał: Sprzedawczyni zmieszała m kg orzechów włoskich w cenie 26 zł za kilogram i n kg orzechów
nerkowca po 30 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kg przygotowanej mieszanki orzechów
19 mar 21:30
Mila: gdybys miała 2 kg orzechów po 26zł i 3kg po 30 zł to kosztowałyby razem
2*26zł+3*30zł=52zł+90zł=142zł
mieszanki byłoby 2kg+3kg=5kg
czyli cena za 1 kg mieszanki 142zł:5kg=28,40zł
zapis wygładałby tak