proszę o pomoc
lila: Osiemdziesięcio litrowe akwarium w kształcie prostopadłoscianu ma wysokość 32cm i do połowy
jest napełnione wodą. Oblicz o ile podniesie się poziom wody w akwarium jeżeli wlejemy do
niego 4,5l wody. Pomiń grubość
15 mar 18:49
lila: MOZECIE MI POMOC?
15 mar 18:56
początkujący: V=80 l = 80 dm3 = 80000 cm3
h=32 cm
a*b − pole podstawy
V=a*b*h
80000=a*b*32
a*b=80000: 32=2500
dolewamy− 4,5 l wody = 4,5 dm3= 4500 cm3 (objętość wody dolanej)
x − szukana wysokość(o ile podniesie się poziom wody)
V=a*b*x
4500=2500*x
x=4500:2500=1,8 cm
15 mar 19:19