15 mar 11:39
Czarownica: najpierw obliczamy ile było kobiet i mężczyzn:
K = 4/7 z 1470 = 840
M = 630
a) 75% z 840 = 630 kobiet
b) 20% kobiet + 60% mężczyzn = 20% * 840 + 60% * 630 = 168 + 378 = 546
c) 5% kobiet + 10% mężczyzn = 5% * 840 + 10% * 630 = 42 + 63 = 105
skąd sie wzieło to 5% kobiet − bo z wykresu wynika, że 75% kobiet odpowiedziało TAK, a 20%
odpowiedziało NIE, wiec 75%+20% = 95% kobiet odpowiedziało na pytanie, a 5% nie odpowiedziało;
tak samo z mężczyznami 30% na TAK + 60% na NIE i w sumie 90% odpowiedziało, a 10% nie
odpowiedziało
15 mar 13:42
Licealistka: skąd to zadanie?
15 mar 14:30
Łukasz: Tylko że w odpowiedziach jest
a)630 b)504 c)98
bo ja miałem takie same wyniki
15 mar 16:29