matematykaszkolna.pl
Jak obliczyć osiągnięty obrót Beata17: Miesięczne obroty pewnej firmy początkowo wynosiły 5 tys.zł a następnie wzrastały systematycznie o 2% miesięcznie przez 1,5 roku. Jakie obroty osiągneła ta firma po tym czasie? proszę pomóżcieemotikonka
26 sty 18:53
wiola: 5000*2%=100 100*18=1800 5000+1800=6800
26 sty 19:10
wiola: ojjj pomylilam sieemotikonka 5000+100=5100 5100+100=5200 5200+100=5300 5300+100=5400 5400+100=5500 5500+100=5600 5600+100=5700 5700+100=5800 5800+100=5900 5990+100=6000 ... po 18 miesiacu bedzie 6800 i sumujemy wszystko
26 sty 19:18
Eta: Kk= Kp( 1 + 0,02)18 Kk= 5000( 1,02)18 wylicz na kalkulatorze 1,0218 i * 5000 i tyle! = 1,4282 *5000= 7141,23zł najprościej przez tzw. procent składany
26 sty 19:32
Beata17: Dzięki bo wynik się zgadza z odpowiedzią.
26 sty 20:45
Eta: Który wynik? mogę wiedzieć?
26 sty 20:49
Beata17: Twój sie zgadza emotikonka
27 sty 14:21