matematykaszkolna.pl
Bardzo proszę o pomoc xD niunia91: w sklepie sa wafle po 8 zl i po 12 zl za kilogram. sprzedawca chce zrobic mieszanke tych wafli w cenie 11 zl za kilogram. ile wafli kazdego rodzaju powinien zamieszac aby otrzymac 20 kg mieszanki
3 sty 19:25
dero2005: x − cukirki po 8 zł y − cukierki po 12 zł
8x+12y=20*11 
x+y = 20
3 sty 20:07