matematykaszkolna.pl
Jak cos takiego wyliczyc? gruszka: Za 5 kg jablek i 4 kg gruszek zaplacono 22 zl. Gdyby kupiono 4 kg jablek i 5 kg gruszek, zaplaconoby 23 zl. Jaka byla cena jablek, a jaka gruszek?
27 gru 18:00
Niunia85: x −jabłka y−gruszki 5x+4y=22 4x+5y=23 i rozw układ równań
27 gru 18:01
Trivial: x − cena za kilogram jabłek [zł]; y − cena za kilogram gruszek [zł]. 5x + 4y = 22 4x + 5y = 23
27 gru 18:02
gruszka: wielkie dzieki!
27 gru 18:04