matematykaszkolna.pl
oblicz cenę lilka: 3 róże i 2 irysy kosztują 22.5 zł. a 1 róża i 3 irysy kosztują 15.5 zł Ile kosztuje róża, a ile irys?
13 lis 15:51
magda: Układ równań się kłania najpierw oznaczenia x−cena jednej róży y−cena jednej irysy 3x+2y=22,5 x+3y=15,5 pamiętaj o klamrze, ja niestety nie wiem jak ją tu narysować
13 lis 16:47
lilka: Metoda musi być jakaś inna, bo układów równań córka jeszcze się nie uczyła
13 lis 20:03