matematykaszkolna.pl
:P kasia: w ostrosłupie prawidłowym czworokątnym odległość środka podstawy do krawędzi bocznej jest równa 6 cm a kąt nachylenia krawędzi bocznej do płaszczyzny podstawy ma miare 60 stopni oblicz objetość ostrosłupa jego pole powierzchni bocznej tangens kaa nachylenia sciany bocznej do podstawy ostrosłupa
13 lis 15:00
dero2005: rysunek Z rysuku po lewej stronie 6*2d = sin 60° = √32 → d = 8√3 a = d√22 → a = 4√6 2Hd = tg 60° = √3 H = u{d√3]{2} = 12 tg α = 2Ha = √6 Objętość V = a2*H3 = 384 cm3 h1 = √H2 + a24 →h1 = 2√42 Pole powierzchni bocznej P = a*h1 * 2 = 32√63 cm2 Wyniki należaloby prześledzić i policzyć żeby nie było pomyłki
13 lis 19:32