matematykaszkolna.pl
Basia: Etaemotikonka Udowodniłam. Dowód w moim poprzednim poście tym "Zajrzyj do Agnieszki...."
7 sty 22:31
Eta: Ok! Twoja " połówka" jeszcze "pozwu " nie pisze?emotikonkaemotikonka ..... bo już na "etacie" tu jesteśmyemotikonkaemotikonka
7 sty 22:36
Eta: Basia! Nie mogę znaleźć! Nic nie ma! ... tylko Ostatni mój komentarz!emotikonka
7 sty 22:41
Basia: Jest. Teraz Ty masz ten problem co ja onegdaj. Skopiuję Ci tutaj
7 sty 22:44
Basia: Potrafię to udowodnić. Sama! Bez wspomagania ! Napiszę wieczorem, bo za 5 minut spodziewam się gości bez rysunku trudno, ale spróbuję rysuję tr.ABC kąt rozwarty przy B dwusieczna kąta zewnętrznego z C - CN dwusieczna kąta wewnętrznego z C - CM kąt przy C - 2y, przy A - α CN i CM są prostopadłe kąt ACN = 90+γ kąt BCN = 90-γ kąt BNC = 90-(α+γ) z tw.sinusów tr.BNC sin(90-γ) sin[ 90-(α+γ) ] -------------- = ---------------------- BN BC tr.ANC sin(90+y) sin[ 90-(α+γ) ] ---------------- = --------------------- AN AC czyli cosγ /BN = cos(α+γ) /BC cosγ/AN = cos(α+y)/ AC BN*cos(α+γ) = BC*cosγ AN*cos(α+γ)= AC*cosγ BN / AN = BC /AC uprzedzam, że przy liczeniu tych kątów myliłam się kilka razy, ale to co tutaj to już na pewno dobrze, a myliłam się bo wyliczałam niepotrzebne; te potrzebne łatwo wyliczyć a teraz puchnę z dumy (chyba "czaicie, że żartuję)
7 sty 22:45
Eta: Basiuemotikonka Wszystko jasne! Dwa pierwsze zdania!... "odświeżyły" pamięć! własność!...... dwusieczne kąta zewnętrzenego i kata wewnętrznego są PROSTOPADŁEemotikonkaemotikonka! Tak o tym zapomniałam! A tak usilnie szukałam tam trójkata prostokatnego !emotikonka Dalej już rzeczywiscie tylko przeliczanki!emotikonka Dzieki Ci ! .... "wywiało " z mojej głowy!( a nie powinno! oj NIE!) Dobrej nocki! Ja jeszcze posiedzę chwilkę! i tez do spania!
7 sty 23:32