matematykaszkolna.pl
Procenty kate.: Rogal kosztuje 1.20zł zaś bułka o 20% mniej.Ile kosztuje bułka? −myślałam czy aby nie obliczyć tego tak : 120/100*20/100= −ale tedy wyjdzie na to że bułka jest droższa. Kilogram jabłek kosztuje 1,60 zł a kilogram śliwek 2,40 zł.O ile procent jabłka są tańsze od śliwek ?O ile procent śliwki są droższe od jabłek? −tego wg nie potrafię .
3 lis 16:39
sushi_ gg6397228: jak kosztuje 20% mniej to kosztuje 80% z 1.20zł
3 lis 16:41
kate.: o dzięki ....
3 lis 16:43
sushi_ gg6397228: ile wyjdzie
3 lis 16:48
kate.: może źle liczę ale non−stop wychodzi mi 0.96 −80%*1.20=0.80*1.20=0.96 dobra chyba nie tego nie skumałam
3 lis 17:04
sushi_ gg6397228: i bardzo dobrze wychodzi 20% z 1.20= 24 grosze 1.2−0,24=0.96złoty= 96 groszy
3 lis 17:06
kate.: uff ... spoko rogal 1.20 zł a bułka 0.24 zł ... no nie źle jeszcze raz dzięki za pomoc
3 lis 17:08
sushi_ gg6397228: 2,4−−100% 1,6 −−x na krzyza
 100%*1,6 
x=

 2,4 
x=... ________________________________________ o ile % sliwki sa droższe od jablek 1,6−−−100% 2,4−−x
 100%*2,4 
x=

 1,6 
x=...
3 lis 17:08
sushi_ gg6397228: bulka jest o 20% tańsza czyli o 24 grosze 120groszy − 24 grosze= 96 groszy emotka
3 lis 17:09
kate.: jednak inteligencją nie grzeszę ... zonk!
3 lis 17:14
suzana: tego z owocami nie rozumiem
3 lis 17:25
suzana: nie potrafię ci pomóc
3 lis 17:25
kate.: dobra spoko ...
3 lis 17:26
sushi_ gg6397228: owoce juz Jej rozpisalem
3 lis 17:26
kate.: dobra dzięki wszystkim za pomoc ale tego z owocami nie jarzę ... ale dzięki za te pierwsze
3 lis 17:34
dero2005: O owocach jabłka − 1,60 zł śliwki − 2,40 zł
 2,40−1,60 

*100% = 3313% jabłka są tańsze od śliwek o 3313%
 2,40 
 2,40−1,60 

*100% = 50% śliwki są droższe od od jabłek o 50%
 1,60 
4 lis 18:18