matematykaszkolna.pl
liczby i wyrażenia algebraiczne Calineczka: Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie .Wojtek kupił dwie bułki i herbatę a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty .Wojtkowi zostało 50 groszy a Ani 1,40 zł .Herbata kosztowała 90 groszy.Ile kosztowała jedna bułka
14 paź 20:41
Calineczka:
14 paź 20:54
bajka: x −−− cena jednej bułki 2*x +0,9 + 0,50 = x +2*0,90 + 1,40 x=
14 paź 21:02
Calineczka:
14 paź 21:04
Calineczka: dziekuje juz obliczyłamemotka
14 paź 21:06