matematykaszkolna.pl
Łukasz: f(x)= sin2x , tg7x, tg 2x/5 , ctgx2/3(do potęgi dwie trzecie) , sin6x(do potęgi 6) chciałbym aby rozwiązanie było szczegółowe tzn. po kolei, bo nie bardzo rozumiem
1 sty 19:58
Łukasz obliczyć pochodną:
1 sty 20:01
Łukasz obliczyć pochodną: f(x)= sin2x , tg7x, tg 2x/5 , ctgx2/3(do potęgi dwie trzecie) , sin6x(do potęgi 6) chciałbym aby rozwiązanie było szczegółowe tzn. po kolei, bo nie bardzo rozumiem
1 sty 20:01
Eta: To są pochodne funkcji złożonych! np: f(x) = sin2x f,(x)= (sin2x), *(2x), = cos2x *(2x)= 2x cosx pozostałe podobnie!
1 sty 20:23
Eta: Np f(x)= tg(2/5)x tgu I u= (2/5)x f(x)' = (tgu)' * u'= 1/cos2[(2/5)x] * 2/5 = 2/5cos2[(2/5)x]
1 sty 20:32
anmario: To może ja w celach rozrywkowych to z sin6x(do potęgi 6) [sin(6x6)]'= //to pochodna funkcji złożonej z innych, więc najpierw liczysz jakby w nawiasie okrągłym było samo x więc// =cos(6x6) razy coś coś z kolei = pochodna z tego co w nawiasie czyli z (6x6)' czyli 36x5 więc podsumowując: [sin(6x6)]'=cos(6x6) * 36x5 Zapisuje się to tak jak pokazałą Eta: [sin(6x6)]'=[cos(6x6)]*(6x6)' =cos(6x6)*36x5=36x5cos(6x6)
1 sty 20:40
Łukasz obliczyć pochodną: dzięki dzięki, sprawdzałem Was emotikonka
1 sty 20:43
Eta: No i fajnie! emotikonka A chciałam by już teraz sam policzył!( oczywiście właściciel postu)
1 sty 20:45
Eta: Co to znaczy? "sprawdzałem Was?"
1 sty 20:47
anmario: Co mogę powiedzieć. Może to co pierwsze pomyślałem kiedy przeczytałem to co teraz napisałeś. Pomyślałem: ", No cóż, cymbałów na świecie nigdy nie zabraknie, zawsze będę miał pracę" emotikonka
1 sty 20:48
Eta: Widzisz Anmario! ... jakie "niecne " podziękowanie otrzymaliśmyemotikonka dobrze mówi stare przysłowie; " nie wychodź przed orkiestrę !" ... bo.....
1 sty 20:49
Łukasz obliczyć pochodną: sin6x taki jest ostatni przykład to co w nawiasie nieważne, no swoje rozw.konfrontuje z Waszymi emotikonka , no i miałem podobnie,ale tego powyżej nie mam zbytnio pomysłu jak obliczyć,jakiego wzoru trzeba użyć, na iloczyn pochodnych ? czy jak?
1 sty 20:52
Eta: Superrrrrrrrrrrr! tak trzymaj! Twoje zdrowie !emotikonka
1 sty 20:52
Łukasz obliczyć pochodną: Eta: Co to znaczy? "sprawdzałem Was?" - to był żart, w gwoli ścisłości
1 sty 20:53
Eta: teraz jestem zajęta! żartobliwie "wirtualnie" z Anmarioemotikonka
1 sty 20:56
anmario: Mam inne odczucia. Nie oczekuję podziękowań od nikogo. To czy komuś pomogę czy nie jest zawsze moją prywatną decyzją, nikt do niczego zmusić mnie nie może. Pomagam, bo lubię to, więc robię to właściwie bardziej dla siebie. Precyzyjniej, pomogę zawsze kiedy będę miał ochotę, ale tylko czasem, kiedy ktoś mnie o pomoc poprosi, bo to przecież zwyczajnie nie jest możliwe, żeby pomóc wszystkim, którzy tego chcą. Pomagać trzeba, tak zawsze uważałem. Uważam, że to obowiązek każdego, bez wyjątku człowieka. pomóc innym (no, przy założeniu, że nie chcą np. wysadzić w powietrze banku, ale nie wiedzą jak to zrobić emotikonka ). Dziękowanie natomiast to grzeczność a nie obowiązek, moim zdaniem. Zresztą już wymienialiśmy się poglądami na ten temat, nie?emotikonka
1 sty 20:59
Eta: Teraz siebie sprawdź! ja po piwku taką odp; proponuję!( zaznaczam ... po piwku!) (Sin6x)'= [ (sinx)6]'= 6sin5x *cosx Sprawdź się emotikonka
1 sty 21:01
anmario: Ano Twoje zdrowie, Eta emotikonka
1 sty 21:01
Eta: Anmario! Oczywiscie masz rację ( jak zawsze)emotikonka Pomagamy ,bo lubimy pomagać! i jest okemotikonka Lód ... stopniał?
1 sty 21:04
anmario: Nie było go wcale emotikonka
1 sty 21:09