zadania tekstowe funkcja kwadratowa
qq: motorówka przepłynęła w ciągu 1h 5km z prądem rzeki i 6 km pod prąd. Oblicz prędkosc motorówki
na wodzie stojącej, jeżeli wiesz, że prędkosc prądu rzeki jest równa 3km/h
prosiłabym chociaż o ułożenie odpowiedniego równania, dziękuję z góry za pomoc
29 wrz 20:00
qq: 
proszę
29 wrz 22:00
Godzio:
t = 1h = t
1 + t
2
s
1 = 5km
s
2 = 6km
t = t
1 + t
2
v
1 = ?
v
2 = 3km/h
podstawiaj i licz
29 wrz 22:11