matematykaszkolna.pl
Układ równań Ola: Ania i Wojtek dostali od mamy taką samą kwotę pieniędzy na drugie śniadanie. Wojtek kupił dwie bułki i herbatę, a Ania kupiła bułkę i dwie harbaty. Wojtkowi zostało 50 gr, a Ania 1,40zł. Herbata kosztowała 90 gr. Ile kosztowała jedna bułka?.
28 wrz 15:51
think: x − kwota którą otrzymało każde z nich {dla Ani} x = b + 2h + 1,4 {dla Wojtka} x = 2b + h + 0,5 h = 0,9
28 wrz 15:55
Ewa: Dziękuje
28 wrz 16:05