matematykaszkolna.pl
wyrażenai algebraiczne zagubiona: Jeden kilogram truskawek kosztuje t złotych, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono pięć kilogramów truskawek oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kilogramów czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł?
21 lip 20:05
Jack: t − cena truskawek za kg t+1,5 − cena czereśni za kg Spróbuj ułożyć teraz równanie. Wykorzystaj fakt, że jak kupujemy 3 kg jagód po 9 zł za kg to płacimy 3*9 zł emotka
21 lip 20:18
zagubiona: już tak próbowałam i nie wychodzi...tzn nie zgadza sie z odpowiedziami.....prosze rozwiąż i zobacze czy ja tak samo robiłam..emotka
21 lip 20:35
Jack: a jak Ci wyszło? I ewentualnie jak powinno wyjść? emotka
21 lip 21:15
Franek:
 20−5t 
x=

 t+1,5 
x −−− ilość kg czereśni
21 lip 21:22
Jack: no właśnie, ale zagubiona mówi że tak robiła...
21 lip 21:35
zagubiona: prosze rozwiążcie całe zadanie...i wtedy zobacze gdzie robiłam błąd
21 lip 22:55
Lucyna: zagubiona zrób zatem to zadanie jak je robiłaś a ktoś powie Ci gdzie masz błąd
21 lip 23:11
zagubiona: t− cena truskawek za kg t+1,5− cena czereśni za kg 5t+x(t+1,5)=20 to chyba juz jest zle pomóżcie
22 lip 13:14
bzzz: no nie, to jest dobrze emotka Ponieważ interesuje nas ile kg czereśni kupiono to znaczy, że z tego wyrażenia algebraicznego
 a + b 
masz wyliczyć x, w postaci x =

i nie waże, że nie podasz ile to kg konkretnieemotka
 2c 
22 lip 13:23
bzzz: właściwie, to Franek już podał Ci odpowiedź w swoim poście...
22 lip 13:24
zagubiona: ojjjej juz widze ze nie dopatrzylam sie....dzięki wielkie bzzz i Franek emotka
22 lip 13:43