matematykaszkolna.pl
oblicz Aga: w sklepie są wafle po 8zł i po 12zł za kg. Ile wafli każdego rodzaju należy zmieszać aby otrzymać 20kg mieszanki w cenie 11zł za kg? Z góry dziękuje
10 maj 16:21
Kejt: x; y − waga wafli x+y=20 8x+12y=11
10 maj 18:15
P@weł: x+y=20 8x+12y=11 * 20
4 mar 21:01