matematykaszkolna.pl
ACH TE WIELOMIANY- UPORZĄDKOWANIE WIEDZY: cześć. proponuję uporządkowanie i uogólnienie wiedzy dotyczącej wielomianów (powiedzmy, że na poziomie II kl LO z matematyką rozszerzoną). Wypisałam wszystkie zasady i twierdzenia jakie przyszły mi do głowy, z których można by korzystać zabierając się za zadania dot. wielomianów. Moje pytanie brzmi: do jakich typów zadań można poszczególnych metod używać? np. jakie jest sens rozpatrywać w zadaniach z parametrem a jakie nie itp...? 1. Działania jakie można wykonywać na wielomianach: * dodawanie, odejmowanie → redukcja wyraz ów podobnych i porządkownie * mnożenie * dzielenie → w tym tabela Hornera 2. Postaci wielomianów * postać iloczynowa- rozkład wielomianów na czynniki→ pierwiastki wielomianu * postać ogólna * równość wielomianów * Każdy wielomian można przedstawić w postaci: W(x)=P(x)*Q(x)+R(x), gdzie st R(x)< st P(x) 3. Pierwiastki wielomianu * tw Bezouta * tw. o pierwiastku wymiernym (kandydaci) * krotność pierwiastków * wz. Viete'a (dla st. II i st III)
11 gru 15:50
ACH TE WIELOMIANY- UPORZĄDKOWANIE WIEDZY: ACH TE WIELOMIANY- UPORZĄDKOWANIE WIEDZY: ludziskaemotikonka
12 gru 06:36
b.: wiesz ciężko tak ogólnie powiedzieć, kiedy co stosować... po części możesz znaleźć odpowiedź tu na stronie: kliknij po lewej ,,wielomiany'', będziesz tam miała podobne działy, i do chyba każdego zadania+rozwiązania
12 gru 18:36
ACH TE WIELOMIANY- UPORZĄDKOWANIE WIEDZY: ok, spoko i tak już napisałam z tego spr, więc musiałam sobie sama radzićemotikonka
12 gru 19:05