matematykaszkolna.pl
Iwonka ;)): Proszę o pomoc! emotikonka mam do rozwiązania dwa ciekawe zadania z tekstem na podstawie układu równań... zad.1 Za 2,5kg jabłek i 3kg śliwek trzeba zapłacić 17 950zł, a za 3kg jabłek i 2,5kg śliwek zapłacono by 17 800zł. Jaka jest cena jabłek a jaka śliwek? zad.2 Do stołówki szkolnej kupiono w poniedziałek 200kg ziemniaków oraz 25kg buraków i zapłacono 207 500zł. w piątek zakupy były tańsze i wydano na nie kwotę 213 200zł, kupując 250 kg ziemniaków i 40kg buraków, przy czym za 1kg ziemniaków płacono o 20%, a za 1kg buraków o 30% mniej niż w poniedziałek. Ile złotych kosztował w poniedziałek 1kg ziemniaków i buraków
2 gru 20:24
Iwonka ;)): Proszę o pomoc! mam do rozwiązania dwa ciekawe zadania z tekstem na podstawie układu równań... zad.1 Za 2,5kg jabłek i 3kg śliwek trzeba zapłacić 17 950zł, a za 3kg jabłek i 2,5kg śliwek zapłacono by 17 800zł. Jaka jest cena jabłek a jaka śliwek? zad.2 Do stołówki szkolnej kupiono w poniedziałek 200kg ziemniaków oraz 25kg buraków i zapłacono 207 500zł. w piątek zakupy były tańsze i wydano na nie kwotę 213 200zł, kupując 250 kg ziemniaków i 40kg buraków, przy czym za 1kg ziemniaków płacono o 20%, a za 1kg buraków o 30% mniej niż w poniedziałek. Ile złotych kosztował w poniedziałek 1kg ziemniaków i burakówemotikonka co do zadania 1 to wydaje mi się, że układ równań wyglądał by tak: 2,5x + 3y = 17 950 3x + 2,5y = 17 800 tylko jak to rozwiązać to nie mam pojęciaemotikonka
2 gru 20:37