Iwonka ;)): Ja mam do rozwiązania dwa ciekawe zadania z tekstem na podstawie układu równań... Proszę
o pomoc

zad.1
Za 2,5kg jabłek i 3kg śliwek trzeba zapłacić 17 950zł, a za 3kg jabłek i 2,5kg śliwek
zapłacono by 17 800zł. Jaka jest cena jabłek a jaka śliwek?
zad.2
Do stołówki szkolnej kupiono w poniedziałek 200kg ziemniaków oraz 25kg buraków i
zapłacono 207 500zł. w piątek zakupy były tańsze i wydano na nie kwotę 213 200zł,
kupując 250 kg ziemniaków i 40kg buraków, przy czym za 1kg ziemniaków płacono o 20%, a
za 1kg buraków o 30% mniej niż w poniedziałek. Ile złotych kosztował w poniedziałek 1kg
ziemniaków i buraków